Zvolit pomalejší internet?

Od: Datum: 13.09.13 22:02 odpovědí: 8 změna: 14.09.13 11:51

Ahoj rádci, mám net od UPC - televize (spousta kanálů) + internet 120Mb/s, přemýšlím zda v rámci úspor nezvolit o 200,- levnější balíček s internetem 40Mb/s plus základní TV nabídka včetně balíčku dokumentárních kanálů (což by mi bohatě stačilo protože na Tv koukám jen na dokumenty). Na ty internetové pojmy jsem totální mimoň - vím jen že za současného připojení 700mb film stahnu za 45minut, myslíte že bude ten rozdíl tak razantní? net jinak používám na surfování nic víc. Děkuju za rady :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 13.09.13 22:07

UPC nemá FUP, filmy můžete stahovat i když zrovna nejste u počítače, stačí použít rozumný downloader třeba pro případ přerušení připojení, downloadery umějí stahování navázat. Pokud máte i zbytečné TV programy na které stejně nekoukáte, tak proč neušetřit...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.09.13 22:35

700 mb film 45 minut při internetu 120 Mb/s? to je nesmysl zřejmě se jedná o omezení stahovací rychlosti serveru. Já mám net 10 Mb/s a film 700 mb bez omezení mám za 15 minut! Takže 40 Mb/s net na standardní používání vč. stahování bohatě stačí! 120 už je na nějaké domací sítě apod. jinak zbytečnost.

doplněno 13.09.13 22:38:

Jen doplním při mé rychlosti 10mb/s - na wifině máme dvě PC + mobil na obou PC současně beží on-line videa/filmy (voyo, youtube, stream apod) popř. zároveń i stahuji a vše běží bez problému.

Ohodnoceno: 2x

Od: hm®
Datum: 13.09.13 22:42

Ty máš internet 120 Mbd a stahuješ 1 CD za 3/4 hodiny? Já mám internet 6 Mbd a stahuju taky 1 CD za 3/4 hodiny. :) Že to stahuješ z uloz.to, které zadarmo posílá jen 3 Mbd? Klidně bych zvolil těch 40 Mbd.

doplněno 13.09.13 23:06:

Řekl bych, že 40 Mb/s je dostatečná rychlost i na hry. Vždyť kdo to dneska má? Pro ADSL (VDSL) je to teoretická horní hranice, wifiny to asi zpravidla taky nedají, ...

Od: m86m®
Datum: 13.09.13 22:49

Děkuju za odpovědi asi jsem byl parádně oblblej jejich "must have" termínama jak tak koukám :) jen doplním že si občas na PS3 pustím multiplayer na nějaký hře, tam by mi to nedělalo neplechu? :)

doplněno 13.09.13 22:51:

ano, uložto zdarma :)

Datum: 14.09.13 10:41

Stáhni tento program a budeš mít VIP uloz.to stahování a budeš moci využít max pásmo 120mbit zadarmo.

Já mám 16mbit a uplně mito stačí. Co jsem potřeboval stáhnout na NAS to už mám přes tento program a už jen doplňuji po kouskách na 2x2TB disky :) Zbytek jsem vyřešil přes XBMC multimediální přehrávač a stream SD i HD filmů přímo z Internetu + stream placených sport kanalů zadarmo

http://www.stahuj.centrum.cz/…anazery/freerapid-downloader/

Datum: 14.09.13 11:15

700 mb za 45 minut? To já běsním, když to trvá dýl než 10 minut :D. Ale máme jen 8 mb/s.

doplněno 14.09.13 11:17:

Stahuj přes webshare.cz, není tam limit a budeš to mít stažený dřív, než přepneš na jiný panel v prohlížeči :D.

Datum: 14.09.13 11:36
Mně ani nevadí tahle šnečí rychlost na ulož.to spíš takhle určuju laicky rychlost internetu :D i když chybně jak tak čtu. Šlo mi hlavně o to abych s těmi 40mb neklesnul na pomalejší stahování ale když čtu ty Vaše
ízký hodnoty tak se nemám čeho obávat když Vám to tak šlape dobře. Jde o těch 2500,- ročně za nesledovaný kanály na Tv ( no a s tím musím zvolit i menší rychlost netu) :)
Datum: 14.09.13 11:51
Aha - tak teď jsem se na jejich stránkách dočetl hodnoty - až 120/12Mbs. Takže jsem z toho zase jelen :X

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.