Jak jednoduše zjistit SVÉ heslo na wifinu?

Od: Datum: 10.09.13 20:07 odpovědí: 15 změna: 27.11.15 12:00

Ahoj... V první řadě říkám - je mi 14 a jsem antitalnet přes všechno, co se týká počítačů (já jsem spíš přes kabelky a tak... :D). Rodiče mě poslali do háje, protože mají moc práce... A tak jsem na to sama a hledám pomoc tady: Jak zjistím SVOJE heslo na wifi? :P Měla jsem to na papírku, ale stěhovali jsme nábytek a ten papírek se někam zatoulal. Hledala jsem ho dvě hodiny a fakt nevím, kde je. Nemohlo by to heslo být napsané někde v PC? Pokud ano, jak se k němu dostat? :P Nebo snad nějaký program? nebo nemohlo by to být v nějakých papírech ohledně internetu? ... (poslední otázka je asi divná, ale rodiče se se mnou nebavili, jen se mi omluvili, že mají práci, takže já ani nevím, jestli nějaký papíry ohledně internetu jsou :D)

A proč se na to ptám, co? Protože nemám mobil s internetem... je novej, předtím jsem to heslo nepotřebovala, ale teď se k I. chci vážně připojit a nevím, jak to udělat, protože to pořád chce heslo...

PORAĎTE PROSÍM!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.13 20:12

na počítači (tedy spíše notebooku), kterým se připojuješ na wifi máš heslo uložené? (nemusíš je zadávat?) A máš Windows 7/8/Vista?

doplněno 10.09.13 20:14:

pokud ano, v liště máš ikonku připojení. na tu klikni a otevři centrum sítí a sdílení. Vlevo v tom okně dej spravovat bezdrátové sítě, otevři tu síť u které máš uložené heslo a tuším pod druhou záložkou by měla být možnost ZOBRAZIT HESLO. Je možné, že nebude v textové podobě, ale v hexadecimální, což by ale neměl být problém. Heslo zadej do mobilu a mělo by to fungovat ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.09.13 20:15

Jméno uživatele: admin

Heslo: admin

Od: wifi
Datum: 10.09.13 20:15
je potrba se prihlasit do routeru a tam to heslo zjistis nebo si jej i zmenis. pozvi si kamarada ktery vi jak na to.

Datum: 10.09.13 20:47

Doporučuji osvědčený WirelessKeyView.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.09.13 20:49

Program nenalezen

Datum: 10.09.13 20:51

stačí odmazat poslední lomítko, které se tam kdovíproč přidalo ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.09.13 20:58

A nebo kliknout na zobrazený správný odkaz

Datum: 10.09.13 20:59

a nebo se naučit používat základní nástroje, které obsahuje již MS Windows defaultně. nač si instalovat další bordel do PC, který už tam mimochodem je? Dle mého názoru absolutně zbytečná věc

Datum: 10.09.13 21:37

Tak třeba XPčka ti sama heslo neprozradí (7 už ano). Navíc, pokud se nepletu, se tento program instalovat nemusí.

doplněno 10.09.13 21:39:

Navíc v Ovládacích panelech je riziko nechtěné změny nebo vymazání uloženého hesla, což @break asi nechce...

Datum: 10.09.13 20:58

Znáte přístupové údaje na Váš AP?

Zkoušel jste defaultní přihl. údaje? (root:root / admin:admin / root: / admin: ...)?

jaký používáte AP (výrobce + model)?

V podstatě nejjednodušší věc jak tento problém řešit je následující:
1) přihlásit se do AP / routeru s wifi
2) v nastavení wi-fi Access Pointu změnit heslo wifi sítě

Další řešení je o kus složitější:
1) dle uživ. manuálu, který byl součástí balení AP, proveďte reset (u některých routerů / AP jsou dva resety - soft a hard. přičemž soft reset jen vypne a zapne zařízení podobně jako když restartujete PC. HARD reset jednak procede soft reset přičemž obnoví tovární nastavení routeru, které si uchovává v ROM paměti)
2) ve vašem případě použijte HARD reset, ALE POZOR bude nutné router nebo Váš AP znovu nakonfigurovat dle Vaší sítě

Další řešení je pro vás také pravděpodobně složité:
1) stáhnout si distribuci linuxu pod názvem BACKTRACK (což je ve své podstatě distribuce pro penetrační testování, která obsahuje potřebné nástroje pro analýzu sítě + cracking WEP / WPA / WPA-PSK). ovšem budete potřebovat znalosti, jak s těmito nástroji zacházet a šance při podobným postupu není 100%

Pro Vás pravděpodobně nejpřijatelnější bude zavolat někoho, kdo tomu rozumí, případně se zkusit obrátit na tech help výrobce s prosbou, jak tuto skutečnost řešit.

S přáním hezkého zbytku večera

J.S.

doplněno 10.09.13 21:10:

ještě doplním:

pokud používáte WIN vista a výš, stačí otevřít Ovládací panelySíť a InternetSpravovat bezdrátové sítě

rozkliknout detail Vaší sítě (dvojklikem) a na kartě zabezpečení je položka (textbox) s názvem "klíč zabezpečení sítě" a jsou tam černé puntíky. Pod těmito puntíky je zaškrtávací políčko "Zobrazit znaky". Když na toto kliknete, černé tečky se změní na heslo Vaší sítě.

Tedy nemusíte instalovat žádný bordel do PC a zabírat si tak místo na disku.

Datum: 27.11.15 11:57

Dávám bodík , funguje to , člověk se má stále co učit .*placni*

Tedy dle toho doplňku.*palec*

Tak sory bodík nelze , otázka stará a vtažená zpět nevšiml jsem si.

Od: vaclavlukas
Datum: 20.06.15 11:13

heslo na wifinu

Datum: 20.06.15 11:53

Já se spíš bojím, že holčina zlobila, a tatínek změnil heslo jako trest. Nedokážu si představit, že bych dceři koupil nový mobil, a nezadal jí tam heslo k wifi. Kort, když by to znamenalo, e od ní bude pár hodin klid.

Od: hormandlovaeva
Datum: 27.11.15 11:31

jak zjistit heslo na wifinu zapomněla jsem ho.

Datum: 27.11.15 12:00

no možná stačí číst?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.