Plakát z více A4

Od: Datum: 08.09.13 16:00 odpovědí: 6 změna: 15.11.13 15:51

Zdravim

Nevim si rady jak vytvořit nápis ve wordu asi na 8 stran A4

Nejsem moc přes pc kovaný ale mnoho věci zvládnu .

Hledal jsem a nic jsem takovýho nenašel .

Děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: momo®
Datum: 08.09.13 16:37

Dobrý den. Tento program - http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/tisknuti/easy-poster-printer/?g[hledano]=easy%20poster%20printer&g[oz]=2.0.1.0 vám rozloží obrázek, nápis na více stránek A4 a vytiskne na domácí tiskárně. Pak se to musí slepit. Ale ve Wordu nevím, spíš v nějakém grafickém editoru a už tam nastavit výslednou velikost plakátu. Já si tak tisknu panoramatické fotky třeba 1x6 A4. M.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.09.13 16:49

nevím jestli se vám povede nastavit tak velký formát, ale asi ne.

Můj největší možný uživatelský formát ve Wordu je 22" x 22", asi 560x560 mm. To nestačí ani na 4 x A4.

doplněno 09.09.13 11:52:

teď jsem udělal experiment a poved se mi tento postup : Plakát udělejte ve Wordu na formát A3 nebo A4, uložte jako *.pdf a pak v Adobe Readeru si můžete nastavit takový formát tisku, jaký vám tiskárna dovolí.

Osm formátů A4 odpovídá velikostí formátu A1. Je to docela dost velká plachta 594x841 mm.

Z formátu A4 jsem udělal solidně vypadající výtisk na formátu A2, takže zvětšeninu z A4 na A1 uděláte taky.

Hlavní problém ale asi bude splašit někde tiskárnu na tak velké formáty.

Ohodnoceno: 2x

Od: luke237
Datum: 09.09.13 03:12

Ano, 22"x22" je udajne maximalni rozmer, ktery Word zvladne. Souvisi to s interni implementaci velikosti/vzdalenosti, ktera je od pocatku vyvoje nastavena jako 16 bitove cislo a pri interni jednotce vzdalenost 1/20 palce a delce 22" dosahne sve maximalni velikosti (asi 31xxx [signed int]) a pak by pretekla.

Pro vytvoreni takto velkeho dokumentu se Word neda pouzit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.09.13 16:51

Často se dá přímo v nastavení tiskárny před tiskem zadat tisk plakátu na více stran. Vím že multifunkce HP co jsem měl to uměla a aktuální Canon Pixma to umí taky :)

doplněno 08.09.13 16:52:

Tedy napíšeš to normálně ve Wordu na A4 a ono ti to vytiskne na více stran (větší formát)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 09.09.13 07:15

Přesně to samé umí i náš Samsung SCX-4200.

Od: bloxgros
Datum: 15.11.13 15:51

Záleží na tom, jak je nápis dlouhý. Já bych to asi řešil tak, že bych si rozmyslel, kolik písmen má být na jednom papíře a taky to, jestli má být papír na šířku nebo na výšku.

Pokud bych chtěl třeba tři písmena na jeden papír, prostě bych si je napsal a pak zvětšoval tak dlouho, dokud by se mi na ten papír vešli. Číslo velikosti písma bych si někam zapsal a šel na další.. Jen dejte pozor na to, že některá písmena jsou širší než jiná a tak se vám sice na jeden papír vejde třeba "IIS" ale už nevejde "SSI"..

Pokud byste to chtěl udělat profi, doporučuji digitální tisk u tisknu.cz

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.