Malování-kopírování z obrazovky

Od: Datum: 05.09.13 15:53 odpovědí: 13 změna: 09.09.13 14:50

Z webu jsem si našel postup kopírování z obrazovky. Ten mi poprvé vyšel, protože v Malování- Úpravy byla nabídka Vložit aktivní. Potom ji nebylo a stále není možné použít, protože je neaktivní. Stručně uvedu postup. Alt+Print Screen - Malování - Úpravy - Vložit - Soubory - Uložit jako. Ze složky Obrázky vyberu, pravým tlačítkem myši odešlu na Příjemce pošty Existuje ještě nějaký jiný způsob kopírování? Dík za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.13 17:01

Já používám Lightscreen. Ale nechápu, jak může být "Vložit" neaktivní, pokud máš něco ve schránce (když v ní nic není, tak samozřejmě není co vložit).

Ohodnoceno: 0x

Od: lujs®
Datum: 05.09.13 17:09

Když Malování znovu otevřete a vyfotíte obrazovku tak klikněte na SOUBOR a ULOŽIT JAKO a nejlepší formát je jpg.

Datum: 05.09.13 17:11

Na screenshoty je lepší Portable Network Graphics (PNG).

Od: jsfvsk
Datum: 05.09.13 18:32

Poraďte, jak se k tomu dostanu. Dík.

Od: luke237
Datum: 05.09.13 18:55

V menu "ulozit jako" vyberte format PNG.

Použití programu Malování

Od: swenhakon*
Datum: 05.09.13 17:10

Alt+PrintSreen - Malování - Ctrl+V - Uložit.

doplněno 05.09.13 17:12:

Nejlepší není JPG ale PNG. Je sice o trochu objemnější, ale zato neztrátový.

doplněno 05.09.13 17:13:

Já se na to... zase mě předběhli

Datum: 05.09.13 18:57
Ten Alt+PrtScr funguje jen na snimani systemovych obrazovek, tedy nefunguje snad napriklad ve hrach apod.

Datum: 05.09.13 19:00

Datum: 06.09.13 09:47

Také se dá použít Výstřižek. Udělat ho z celé obrszovky a uložit.

Datum: 06.09.13 17:06

Ano, ten postup je správný, viz http://maverick.pise.cz/1-jak-udelat-screenshot.html

Nisméně, je plno programů na screenshot obrazovky, viz třeba http://www.stahuj.centrum.cz/…covani_obrazovky/screenshots/

Od: jsfvsk
Datum: 08.09.13 21:17

Návod je to dobrý, ale u mne nefunguje. V Malování - Úpravy je nabídka Vložit neaktiv/vyznačena slabě/ a po kliku Ctrl+V mí PC zvukově naznačuje cinknutím, že jde o nesprávný postup. Jak mám dál postupovat? Přes to Malování to asi nikdy nepůjde. Moc mě to zajímá, i když jsem si už nainstaloval pg TakeScrren. Dík za odpověď.

Datum: 09.09.13 12:47

Mě funguje zmáčknutí Print Screen a v malování dám jen vložit a obrázek je tam.

Proč mačkáte ten ALT?

Print screen funguje i bez něj.

Datum: 09.09.13 14:50

Funguje to tak jak jsem psal už minimálně od dob win9x :)
Pokud dáváte alt+prtcsr tak pouze aktivní okno, prtscr dá celou obrazovku. Proč to nejde mě napadá, jedině, že chcete snapnout něco co to nezvládne- hru nebo jinou pokročilou grafiku. Zkuste i zmáčknout pouze printscreen (prtscr) a uvidíte.
Mimochodem, to vkládání jde jak do malování tak i třeba do wordu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.