Chybná instalace Windows

Od: Datum: 05.09.13 15:00 odpovědí: 9 změna: 07.09.13 15:18

Zdravím zdejší rádce,

Poslední měsíc mě začal zlobit start windows sedmiček na SSD. Zprvu jsem musel PC několikrát restartovat abych ho rozjel. Ale vždycky současně půl na půl proběhl start napoprvé. Tento týden jsem již systém z SSD nenasartoval vůbec. Z HDD starší instalaci však ano. Vyzkoušel jsem tedy W7 přeinstalovat jeslti není chyba na straně SSD, windows se mi podařily nainstalovat, čili zde problém není.

Přeinstaloval jsem tedy Windows a když už jsem ho přeinstalovával, chtěl jsem využít situaci abych si nainstaloval Windows 8 který jsem pořídil výhodně v akci na přelomu 2O12/13. Instalace se zastavila na 74% a hodinu se nic nedělo proto jsem PC restartoval chtěl jsem začít znovu. Druhá instalace proběhla úspěšně, ale poslední krok, kdy se musí PC restartovat pro dokončení instalace už ne. PC samozřejmě nešel opět najet na systém.

Teď když chci spustit systém z HDD tak mi to v nabídce systémů zibrazuje 3× W7 a jednou W8. Chtěl bych se tedy hlavně zeptat jestli lze tyto nefunkční instalace nějak odstranit abych mohl windows nainstalovat jakoby načisto.

Druhá otázka... Při každým startu mě to ted otravuje s jakousi kontrolou disku (SSD konkrétně) tuto kontorlo jsem nechal běžet celou noc ale jde to tak pomalu, že ráno bylo hotovo pouze 19 000 z 210 000 položek a to před spaním tam bylo 16000! Jak se tedy zbavit této hlášky a hlavně nezničí tato kontrola SSD disk? Přidám obrázek oné kontroly.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: edge®
Datum: 05.09.13 15:12

Obrázky trochu zdržovaly než jsem spároval mobil s NTB

Datum: 06.09.13 00:20

Já bych to viděla na novou čistou instalaci, při instalaci odstranit oddíly, znovu je vytvořit a naformátovat. Doporučuji disk rozdělit alespoň na systémový a data.

doplněno 07.09.13 02:23:

@Joudic: Já jsem měla na mysli HDD. Konkrétně jsem reagovala na:

"Teď když chci spustit systém z HDD tak mi to v nabídce systémů zibrazuje 3× W7 a jednou W8. Chtěl bych se tedy hlavně zeptat jestli lze tyto nefunkční instalace nějak odstranit abych mohl windows nainstalovat jakoby načisto.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.09.13 09:32
Na klasickým plotnovým disku mám pouze záložní systém pokud by došlo k nepříjemnostem s SSD. Ostatní nefunkční instalace jsou na SSD.
Datum: 06.09.13 00:51

mate disk v ahci mode? (bios) nativni Intel radic nebo dopajeny kvazi-radic na zakladni desce? ...me se ssd odpojuje za behu win vcelku pravidelne

doplněno 06.09.13 00:55:

pro ivzez: toto je u SSD disku trochu mimo misu, s temito disky jsou zcela jine specificke problemy, se kterymi se perou i znali lide a pouzivaji se jen pro system, a ne pro deleni na sys a data v ruznych oddilech, to, co zminujete se tyka plotnovych disku

Datum: 06.09.13 17:56

Jestli si to dobře pamatuji tak bych to měl mít v ahci. Když jsem si SSD kupoval kolega z práce mi radil abych to do toho dal. Systém jsem nepřeinstalovával ale instaloval na SSD znovu, Windows 8 pak byl upgrade. Windowsy se mě posledního půl roku samovolně nevypínaly, pouze při startu nešly nastartovat.

Potřeboval bych se hlavně zbavit chybných instalací a nějak zařídit aby se mi neustále nezačínala spouštět kontrola disku. kdyby to bylo alespoň rychlé, ale jede to takovou rychlostí, žeby kontrola probíhala týden! (bez legrace)

doplněno 06.09.13 18:51:

Skusil jsem Widle instalovat ještě jednou a naposledy! Samozřejmě se nezdrařilo a nefunkčních systémů ve výběru se rozmnožilo na 4. :D Takže ho jdu odpojit. Jo a to že to píše že je segment nečitelný znamená, že je chybný?

Skusil bych ho reklamovat, ale nebude potřeba předtím vymazat obsah disku? A kdyžtak jak na to?

Díky moc.

doplněno 07.09.13 09:29: A jak lze při instalaci disk smazat? To je někde v nabídce pokud zvolím možnost opravy spuštění PC?
doplněno 07.09.13 13:51:

No co já vím tak se takto dostanu k výběru na který disk chci systém nainstalovat, ale nikde jsem si tam nevšiml, žeby šlo nějak rozkliknout onen disk a pracovat na oddílech, hlavně teda je smazat.

doplněno 07.09.13 19:48:

Tak jsem to už našel disk vymazal, vymontoval z PC a teď už jen skusit reklamovat, ale pochybuju že uspěju.

Datum: 06.09.13 23:26

Když dělá takový bordel tak bych viděl opravdu problém v ssd. Pokud jde o smazání tak soukromá data tam nemáte, čili bych jen spustil instalaci a smazal disk, jinak bych to neřešil, stejně dokud to několikrát nepřepíšete tak to jde obnovit :)

doplněno 07.09.13 10:16:

Rozdělení disku v opravě instalace nebude, to leda instal dvd a dostat se k rozdělení disku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.09.13 18:19

No já nevím, ale mě ten ssd disk nepřijde, že by byl v dobrém stavu když tam je tolik chyb...

Od: juras
Datum: 07.09.13 14:57

souhlas, otestoval bych ssd na jiném počítači, ale vypadá to, že už se loučí, pokud se chkdsk kousne, pak je to opravdu na výměnu disku

Datum: 07.09.13 15:18

Kdyby ceny SSD nebyly tak vysoké neviděl bych problém v jejich poruchovosti ale tohle to je fakt humus velebnosti! Disk na jiném počítači nemám možnost vyzkoušet, ale jinak počítač funguje se starší instalací na HDD naprosto skvěle, takže bude ssdčko v pytli.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.