Modem Huawei E3131 a E1750

Od: Datum: 28.08.13 20:51 odpovědí: 1 změna: 29.08.13 21:26

Dobrý večer.

Mám mobilní internet od T-Mobile. Dříve jsem používal modem Huawei E1750. Nyní jsem k nové smlouvě dostal nový (prý lepší) modem Huawei E3131 za 1 Kč. Ovšem mám s ním určité problémy.

Tak hned na začátku jsem zjistil, že pro vložení sim karty se špatně otvírá, ale to by tolik nevadilo,jelikož to udělám jednou a je to. Co je horší, že když se chci odpojit od internetu, tak se mi to odpojí až po třetím kliknutí. Nebo když dám úsporný režim a pak počítač znovu zapnu, už se nelze s tímto modemem připojit, musel bych buď restartovat počítač, nebo to dělám tak, že modem vytáhnu z notebooku ( z portu USB) a pak ho znovu zasunu a teprve pak se mohu znovu připojit. Starý modem mi toto nedělal. Nevíte, čím to může být? A vůbec, v čem je tento modem lepší? Uvažuji o používání opět toho starého.

Předem děkuji za Vaše rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.13 21:26
avatar

Dobrý den, modem mám take a problemy se mi podařilo vyřešit. K tomuto modemu je nejlepší používat novou verzi Wnw manageru. Jmenuje se Internet manager a dá se stáhnout zde.

http://www.t-mobile.cz/web/cz…-na-internet/webnwalk-manager

Je to dole na stránce. Je to taková bilá tabulka, zároven se Vám tim přeinstaluje ten starý a ten s tímto modemem funguje, mě to s tou starou verzí programu nešlo. To by mělo vyřešit to odpojování

Další otázka, tím úsporným režimem zřejmě myslíte Režim spánku? Před převedením PC do toho úsporného režimu otevřete Internet Manager a tam klikněte na odpojit, chvilku počkejte až se to odpojí (a bude tam opět možnost kliknout na připojit) a pak můžete počítač převest do toho režimu.

Modem má být lepší v tom, že zvládne rychlost až 40 Mb za sekundu (nevim ted přesně), nicméně já mám v druhém ntb integrovaný modem, který chytý rychlost pouze do 7 Mb za sekundu a stačí to, té rychlosti 40 Mb za sekundu to myslím si nedosahuje ani v centru města.

Doufám, že jsem Vám pomohla a přeji hezký den.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.