Navrácení času..(rollback) v biosu?

Od: Datum: 28.08.13 00:04 odpovědí: 3 změna: 28.08.13 01:22

Dobrý den

Známe se pokazil notebook,jedná se přesněji o notebook značky DELL
Nebudu tu řešit okolnosti,atd.. jen se chci zeptat zda se dá přes bios na notebooku DELL provést Navrácení třeba o měsíc dozadu..
(rollback)
Windows momentálně nespustí,proto to potřebuji jen čistě z biosu,zda by to šlo

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.08.13 00:15

Dobrý den, pokud vím, tak se datum a čas dá nastavit v BIOSu. Ale, ten výraz "rollback" neznám, tak nevím, co si od toho slibujete. Rozhodně to nebude mít vliv na spuštění OS, resp. pouze tam bude jiný datum a čas. Zdravím!

doplněno 28.08.13 00:28:

Ne, toto přes BIOS nejde udělat. Tam nejsou ukládány žádné informace o chodu OS. Nevím, jestli se dostanete do nouzového režimu OS, ale tam by mělo jít Obnovení systému.

doplněno 28.08.13 00:40:

To by asi šlo. Ale, zkuste se dostat do nouzového režimu při bootování - opakovaně mačkat klávesu F8 (snad to je F8, ale teď si nejsem jistý). Tam zkusit Obnovení systému.

doplněno 28.08.13 00:53:

Ještě je možnost nabootovat s Live-CD OS Linux a provádět opravy v OS Windows. Nebo tím jen zachránit a zkopírovat data a potom provádět novou instalaci OS Windows. Live-CD je např.

OS Linux SLAX.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.08.13 00:19

No..chtěl bych něco jako... Co je v OS v příslušenství... pod názvem " obnovení systému"
Prostě obnovit systém na určité datum..jestli by to bylo možné..nebo to jde jen přes instalační CD při bootování?

doplněno 28.08.13 00:30:

no..a přes to instalační CD u Bootování by to jít mohlo?Zdá se mi,že když jsem někdy přeinstalovával OS,tak jsem tam viděl něco jako System Recovery a další nástroje na opravu OS.

doplněno 28.08.13 00:48:

Dobrá,zkusím obojí,ale nejdřív teda spustit OS přes nouzový režim

Děkuji za váš čas :)

doplněno 28.08.13 01:09:

Dobře,děkuji,ta poslední možnost mi dost vyhovuje,mohl bych si z toho vytáhnout ještě pár dat..
vím že na to existuje konektor...ale nebudu za to utrácet 500 když to jde i takhle..

Děkuji :)

Od: ben®
Datum: 28.08.13 01:22

Dobrý den, pokud se chcete pustit do toho Linuxu, tak asi takto. Stáhnete si ISO soubor, který vypálíte na CD jako obraz disku (ne datový disk). Potom v BIOSu u NTB navolíte bootování z mechaniky, kam jste vložil Live-CD s OS Linux. V OS Linux se dá normálně kopírovat třeba na flashku nebo ext. HDD. Až budou data zachráněna, tak ukončíte OS LInux a provedete instalaci OS Windows (raději i s formátováním HDD). Zdravím!

http://old.slax.org/get_slax.php

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.