Easeus partition master

Od: Datum: 04.09.13 23:54 odpovědí: 6 změna: 05.09.13 22:51

Nedaří se mi zvětšit prostor na systémovém disku C: prostřednictvím Easeus Partition Master v.9.22 (přesunem z disku E:)

V minulosti jsem tyto přesuny dělal, problémy nebyly až nyní - možná blbnu.

Přikládám snímek:

doplněno 05.09.13 00:09:

Napadá mi ještě:

1) nemůže to být tím, že tentokrát chci zvětšit primární systémový disk z logického?

2) nebo snad musí být disky v posloupnosti, tzn., že bych mohl přesouvat jen z D.? (pak bych měl nejdřív zvětšit D: z E: a pak teprve zvětšit C: z D:?).

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: luke237
Datum: 05.09.13 02:34

Mas na tom E neco? Jestli ne, tak ho smaz, presoupni cele D smerem k F a pak roztahni C do celeho uvolneneho mista na zacatku.

Jak moc Easeue spojovat umi netusim (nevim, na kolik je inteligentni), ale ta auprava, kterou chces, neni jednoducha, protoze E je uprostred logickeho disku a ty to chces vysoupnout ven jako primarni. Jak jsem ale psal, jestli je E prazdne, tak ho normalne zrus a vubec se tim nezabyvej.

Jestli jsou na E nejaka data, tak asi nejrychlejsi bude je docasne premistit na D, kde jestli to chapu dobre je dost volneho mista. Predpokladam, ze ty 2 odstiny barvy znamenaji zaplneni disku. "D" je tak z pulky prazdne a "E" je uplne prazdne?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.09.13 02:39

Sakra, ted jsem si precetl i ten text v tom obrazku, co jsi zaslal a vsiml jsem si, ze se tam primo pise, kolik je na kterem disku obsazeno *zed*

Takze "E" je skoro prazdne. To, co tam je, presun docasne na "D" nebo "F" nebo "G", zrus E, soupni D doprava nadoraz k F, stejne tak soupni zacatek logickeho oddilu na zacatek D a pak roztahni C do vznikleho prostoru na zacatku disku.

Ve Windows si pak asi budes muset natvrdo nastavit pojmenovani oddilu, protoze to tvoje soucasne F se po zmene struktury disku bude jmenovat "E" a "G" bude "F". Najet na ty disku ve Windows, prave tlacitko a pak "Priradit pismeno disku" a zadej tam ta pismena, co mas ted (teda pokud chces na disky pristupovat pod jejich starymi pismeny, napriklad kvuli nainstalovanym programum nebo ze zvyku).

Od: jh11
Datum: 05.09.13 07:05

Nebo E: zmenši na 5 G a jinak stejný postup

Datum: 05.09.13 07:49
Proc 5GB? Na disku je jen 1,8GB dat.

Datum: 05.09.13 21:53

Kolegové,

děkuji za inspirativní odpovědi. Už se mi rozsvítilo, je to v pořádku, funguje.

Děkuji ještě jednou, kéž by všechny odpovědi byly tak dobře míněné a konstruktivní.

Děda

Datum: 05.09.13 22:51
Hlavne ze se to povedlo! *palec*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.