Jaký koupit Scanner

Od: Datum: 23.08.13 20:23 odpovědí: 11 změna: 24.08.13 23:46

Pro zasílání příloh k daňovým podáním elektronicky z datové schránky (např. potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, potvrzení o zaplaceném penzijním pojištění, čestné prohlášení poplatníka, apod) potřebuji originální dokument naskenout do formátu pdf. Jaký typ scanneru mi prosím doporučujete koupit pro tento účel (preferuji HP)?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.13 20:27

S HP nemám dobré zkušenosti, doporučuji http://www.alza.cz/epson-perfection-v37-d361520.htm

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 23.08.13 20:45

Canon LIDE je to ledková technologie, skenuje se střídavě RGB světlem...

Datum: 23.08.13 21:15

zatim mi vzdycky stacil fotak, nikdo nic nerikal

Od: rv
Datum: 24.08.13 05:46
i ten nejlevnější bude dostatečný. Pokud náhodou nebude mít přímo výstup do pdf, nainstalujete si virtální pdf tiskárnu.

Od: fribble*
Datum: 24.08.13 08:07

Já fandím HP taky, ale proč kupovat samotný scanner, když za stejné peníze můžeš mít multifunkční tiskárnu, třeba http://www.alza.cz/hp-deskjet…515-ink-advantage-d343683.htm K tomu si stahni free PDF Creator pro převod do .pdf a je to.

Od: bmbx®
Datum: 24.08.13 08:14

Jak se zmínil praivo že namá dobré zkušenosti, HP ohledně tiskáren a scanneru není dobrá volba, ale fandit a preferovat je můžete jak chcete :D

Datum: 24.08.13 23:10

Jojo, tiskárna za tisíc a náplně za dva tisíce, které nakonec vyschnou dřív, než je člověk stihne spotřebovat :-D

doplněno 24.08.13 23:40:

Dobrá volba to není ani ohledně počítačů.

Datum: 24.08.13 22:34

Já dělám servisáka, denně scanuji protokoly z oprav na centrálu, takže scaner dost vytěžuji. Mám multifunkci Canon Pixma a můžu jen chválit. Nestála moc, celou dobu do ní valím neoriginální náplně za zlomek ceny a stále funguje v pohodě.

doplněno 24.08.13 22:36:

Jen doplňuji - Canony nepotřebují žádný dodatečný soft, scanují dle výběru do bitmap či přímo do pdf, přičemž umí bez potíží i vícestránková pdf.

Datum: 24.08.13 23:36

Zdravím,
vzhledem k vámi uváděnému účelu použití je v podstatě úplně jedno, jaký scaner si vyberete - stačí vám na to i to nejlevnější, co je dostupné. Pomocí dopňkových ovládacích programů umí do formátu .pdf scanovat už snad všechny.
Pokud to budete brát z hlediska pořizovací ceny, nejlevněji vás vyjde pořízení jakékoli "multifunkce", kde k tomu scanování budete mít navíc i tiskárnu a kopírku. Zatím, co mám zkušenost, tak multifunkce umí i po vypotřebování inkoustových náplní fungovat jen jako scaner. Nevýhodou multifunkcí je větší nárok na prostor.
Pokud chcete něco menšího (výškově), pak pořiďte klasický scaner. Ale počítejte s tím, že cena i toho nejlevnějšího je skoro 2x taková jako nejlevnější multifunkce.

Datum: 24.08.13 23:39

Už se objevily multifunkce, které po spotřebování inkoustu přestanou i skenovat.

doplněno 25.08.13 00:05:

Ani nevíš, jak mě s prominutím nasralo, když se mi rozdila prastará (LPT) Astra 610P a teď můžu skenovat jen na jakémsi Photosmartu...

http://consumerist.com/2013/0…ont-buy-an-all-in-one-at-all/

Datum: 24.08.13 23:46

Hm, jak je vidět, tak vše pro zákazníka*zed*
Díky za info, tohle jsem netušil. No proč nevyhodit celé zařízení jen proto, že na něm třeba nechci zrovna tisknout, ale jen scanovat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.