Chyba v Adobe Photoshopu

Od: Datum: 21.08.13 17:09 odpovědí: 6 změna: 22.08.13 10:24

Ahoj,

Dělám na jednom... no dejme tomu "layoutu" v Adobe Photoshopu. Dnes, když jsem skončila, tak jsem vše normálně uložila do PSD formátu a nechala být s tím, že na počítač pustím bratra a vrátím se k tomu "za chvíli" Za pár hodin (před chvílí) jsem se k tomu vrátila... Místo toho, co jsem doposud vytvořila se mi zobrazila jen černá plocha s několika červenými pruhy. Všechny vrstvy se sloučily v jednu a uzamkly se. Zůstaly mi jen vodítka...

Ale když se podíváte na náhled, který se zobrazuje při kliknutí na soubor, zobrazuje se původní výtvor. Nechápu to...

Co mám udělat, aby se mi vše vrátilo do původního stavu? Nechce se mi vše dělat od začátku...Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: petrcolina*
Datum: 21.08.13 17:28

Tohle vypadá, že soubor je vážně nějak poškozený. Například jste moc spěchala, soubor je moc velký a než se reálně celý uložil, program jste brutálně ukončila. Taky otázka, co je to za verzi.. Ten náhled, který vidíte na obrázku, může být jen thumb cache náhled, který se ještě nestačil aktualizovat do stávající podoby obrázku o který kráčí.

Ještě se zkuste podívat na historii obrázku, jestli jste neprovedla závěrem nějaké slučování obrázků, omylem jiné akce.., které byste vzala zpět.

Další možnost je, že si z Vás bratr střílí a obrázek vám prostě takto nádherně upravil. Potom se podívejte na datum poslední změny obrázku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nisy
Datum: 21.08.13 17:51

Poslední změna nastala v 13:41:29 takže bratr to být nemohl (ten v photoshopu nenamaluje ani normální kolečko, natož, aby dokázal udělat něco takového, co má ještě ke všemu texturu:D)

Bude to spíše tím, že se soubor opravdu nestihnul uložit, jelikož jsem vážně pospíchala, když mně bratr přímo odehnal...

Ale jak tak koukám, nic vzít zpět nelze, takže asi opravdu budu muset začít od začátku, nedá se nic dělat...

Od: petrcolina*
Datum: 21.08.13 18:05

Pokud v paletce historie nelze vzít kroky zpět, potom leda příště nespěchat tolik a eventuelně zálohovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nisy
Datum: 21.08.13 18:11

Dobře, děkuju za odpověď. Příště budu opatrnější *palec*

Datum: 21.08.13 20:15
avatar

v PS delam uz 15 let a toto se mi teda jeste nestalo, jeste bych to psd zkusil otevrit v necem jinem (irfan view apod) jestli z toho nepude vytahnout aspon slouceny vizual, takova mini nadeje..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nisy
Datum: 22.08.13 10:24

Zkusila jsem to otevřít v Irfanu, PhotoFiltru, XnView. Dále jsem zkusila stáhnout program SageThumbs, který zobrazuje namísto ikon (na ploše apod) samotné miniatury obrázků a u všeho se mi zobrazuje jen ta černá plocha s červenými pruhy.

Ale náhled, který se v PS zobrazuje při kliknutí na soubor se stále neaktualizoval na nynější "červené pruhy"...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.