Jak změnit IP?

Od: Datum: 18.08.13 08:17 odpovědí: 4 změna: 18.08.13 14:13

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak se dá zrušit IP a nahradit novým? A jestli je součásti PC nebo internetu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.13 08:55

Nevím, zda úplně přesné chápu dotaz, nicméně pokud jde o IP adresu, je to něco jako vaše poštovní adresa. Standardně vám ji přiděluje poskytovatel připojení a to buďto jako tzv. veřejnou nebo privátní. Rozdíl je v tom, že veřejná adresa je vidět z internetu, tedy je možné se na stroj s veřejnou IP adresou "dobouchat" z věnčí. Privání je schovaná, tedy není z internetu vidět. Oba typy lze změnit, ale vždy je potřeba, aby to udělal poskytovatel připojení, jinak to přestane fungovat. Nejde si vymyslet nějakou náhodnou...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.08.13 10:06

Privátní IP adresu vám poskytovatel nemůže přidělit, tu si přidělujete v privátní (lokální) síti sámi a většinou začína jí na 10. nebo 192.168 a nelze je užívat ve veřejném prostoru. IP adresa přidělená poskytovatelm je vždy veřejná a dostupná komukoliv.

doplněno 18.08.13 21:22:

Připouštím, že se mohu mýlit, sítěmi se neživím. Doteď jsem se domníval, že RFC nevím kolk definuje privátní adresu nějak tak, jak jsem psal. A že IP adresa přidělovaná poskytovatelem internetu je naopak přístupná komukoliv. Pokud je to jinak, prosím o poučení nebo odkaz někam na net.

Od: jh11
Datum: 18.08.13 14:13

No ještě by to chtělo nastudovat a neplést pojmy s dojmy

Od: ittt
Datum: 18.08.13 09:01

IP máte přidělenou od internetového poskytovatele zjistíte jí na www.mojeip.cz , změnit se nedá, šlo by jí skrýt a připojit se na jinou a vlastní mít schovanou, a pripojit se pomocí proxu na jinou IP. návod tady http://www.bleskovka.cz/zmena-ip-adresy.php

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.