Tiskárna s wifi canon pixma 3250

Od: Datum: 15.08.13 22:05 odpovědí: 3 změna: 16.08.13 17:14

Dobrý den, prosím vás máte někdo zkušenost s instalací tiskárny s wifi?
Dnes jsme si koupil, ká používám stolní PC a žena Ntb, pro mne je připojení usb OK, ale když jsem instaloval do ntb aby mohla tisknout pomocí wifi, tak jsme asi něco dodrbal, ale přitom jsme postupval dle návodu,snad?!
píše se tam že se má na routeru držet nějaké tlačítko wps 2 minuty,ale já mám ten ntb zase v jiné místnosti než router, tak nevím, co s emi píše na ntb co mám zrovna dělat


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.13 23:23
avatar

Nedávno jsem zapojoval pixma 4250 (nebo nějakou podobnou z té série) a postup byl následovný:

Zapojím tiskárnu do proudu a do ničeho jiného. Zapnu, na tiskárně vlezu do nastavení, wifi, vyhledat sítě, vyberu svou, nacvakám heslo, zvolím WPA2 (nebo to zabezpečení, které na té wifi je), potvrdím, chvíli to něco dělá a pak se to připojí. Tím je tiskárna dokončena.

Pak teprv začnu řešit počítač(e). Ve win7 se sama objeví v síti (no, možná ne, dle nastavení firewallu - lze to v něm povolit nebo ho dočasně vypnout), kliknu na ni pravým, dám nainstalovat, chvíli to hrabe a pak se přidá mezi tiskárny a zařízení, objeví se tam 3x jako tiskárna, kopírka a skener. Rozkliknutím kterékoli ikony se dá tiskárna nastavovat, spouštět sken, kontrolovat barvy, ftonta atd.

Přes pravé tlačítko a vlastnosti se také dostanete na adresu webového rozhraní, což bude něco na způsob http://192.168.0.xxx/index.html, tam máte dostupné další nastavení (snad IP a podobné věci).

Na XP se mi ji nepodařilo přímo přidat jako síťovou tiskárnu, takže bylo nutné vzít instalační cd a spustit z toho průvodce, který ji v síti vyhledá, připojí a nainstaluje ovladače. Nějaké editory nebo doplňky na fotky lze při instalaci zrušit, jestli nejsou potřeba. Po dokončení to funguje stejně, jako výše.

S routerem se za celou dobu nedělalo nic.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.08.13 16:06

no jo, ale proč mi notebok nenajde tiskárnu abych mohl hned tisknout

dle návodu musím držet nějaké tlačítko na routeru 2 minuty .-(

doplněno 16.08.13 16:51:

dělám to už na ntb snad po třetí, a pořád mi to po cca 2 minutovém držrní WPS tlačítka na routeru, ukazuje na tiskárně chybu E 2 - 1

a kontrolka wifi na tiskárně svítí

žeby se to muselo někde ještě nastavit?

Datum: 16.08.13 17:14
avatar

Teď koukám, že 3250 nemá LCD displej, ale asi jen segmentový, jako digitální hodiny. Postup se dost možná bude lišit od toho, který jsem psal.

S wps tlačítkem nevím. Co chudáci routeři, na kterých žádné takové tlačítko není? :) Nejde provést nastavení wifi někde v detailech tiskárny, když je připojená přes usb?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.