Zálohování na externí disk

Od: Datum: 15.08.13 17:47 odpovědí: 5 změna: 17.08.13 12:29

Dobrý den, nejsem počítačový borec, tak se raději poradím.. Mám nový externí disk a chci si tam jednou za čas zálohovat složky s hudbou,fotografiemi.. Používám pouhé "přetahování" složek a chci se zeptat jestli lze použít nějaký program,který by tam zkopíroval pouze nové věci,aby se mi nemuselo pokaždé kopírovat vše... Existuje nějaký jednoduchý program + poradíte přímo jak na to? Děkuji mnohokrát..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.08.13 18:12
avatar

Dobrý den, doporučuji vždy kopírovat, ale ne přesouvat. Tím nepřijdete o data, pokud by se přenos nezdařil. A při kopírování se snad systém zeptá, zda chcete přepsat již existující soubory či ne? Tak zvolte ne a doplní se jenom soubory nové. Zdravím!

doplněno 15.08.13 18:15:

Tento program je výborný a přehledný manažer souborů. Tam si lze soubory vybrat (i více najednou).

http://www.slunecnice.cz/sw/total-commander/

doplněno 16.08.13 21:43:

hop - také se nechci přít. Jen si myslím, že pokud je soubor změněný, tak to OS Windows pozná a přepíše ho. Může to být změna ve velikosti nebo snad i datu. Při změně názvu souboru by se měl kopírovat jako nový (jako ty ostatní nové a přidávané). Takže by měly být stejné soubory v originální složce i v té s kopií. Snad tomu tak je.

doplněno 16.08.13 23:44:

hop - souhlasím. Každá operace na PC vyžaduje určitou míru spolupráce s mozkem uživatele PC. Tak nejde dělat věci mechanicky, ale vyžaduje to trochu přemýšlet čeho chci dosáhnout a co dělám. Já si při kopírování ještě kontroluji (dole v těch oknech), jestli souhlasí počet souborů a velikost (na bajt).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 16.08.13 21:06
avatar

Bene, dovolím si nesouhlasit, pokud nebudu přepisovat existující soubory, nebudu mít zálohu od souborů změněných!

V DOSu na to existoval v příkazu COPY (XCOPY) flag /A, který kopíroval jen soubory které měly nastavený archivní bit, tedy změněné nebo nové, tedy dosud nezálohované. Tento bit existuje i v souborovém systému win, akorát nevím, který SW jej dokáže efektivně využít...

doplněno 16.08.13 22:02:

Bene, zkuste si to, třeba TC při standardním kopírování nekoumá, jestli je soubor změněný, ale jen jestli tam je, pak nabízí volbu přepsání, je tam i možnost "jen novějším", ale je nutné tu správnou možnost zvolit, vědět co která možnost znamená.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.13 21:04
avatar

Windows neumí zálohovat sám o sobě?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.13 21:02
avatar

Zdravím,
celkem jednoduchý (ale není v češtině) je program FastCopy. Umožňuje několik nastavení (včetně zálohování), kromě jiného výrazně zrychluje rychlost přenosu (přesunu) dat mezi disky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.13 12:29
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.