Soubor bez názvu

Od: Datum: 13.08.13 11:24 odpovědí: 5 změna: 13.08.13 12:44

Ahoj,
nějak se mi povedlo udělat soubor bez názvu, nemá dokonce v názvu ani ty "neviditelné znaky" jak se to dělává, ale název je úplně prázdný. Jak je to možné? Systém přeci nepovoluje udělat soubor bez názvu.
Soubor má jen příponu (.gif), ale když dám přejmenovat, v názvu není vůbec nic, nedá se pohybovat kurzorem do stran, v adresářích se zobrazuje jen jako přípona.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 13.08.13 11:39

Nevím, jaký systém "nepovoluje udělat soubor bez názvu" - ale takový soubor název má, prázdný (samozřejmě platí to, co žádný systém nedovoluje - duplicitní názvy - máš-li v adresáři už jeden soubor s prázdným názvem, nedovolí systém do téhož adresáře uložit další soubor s prázdným názvem a stejnou příponou).

..."nedá se pohybovat kurzorem do stran"... - v ´názvu´ při pokusu o přejmenování? - to je samozřejmé, kurzor se pohybuje ´po znacích´ a v tomto případě název žádné znaky neobsahuje.

doplněno 13.08.13 11:46:

Umožní to, pokud takový soubor otevřeš v editoru a dáš např. Ulož jako (Save as) a ´omylem´ název odmažeš (nebo - v případě nového souboru, nezadáš).

doplněno 13.08.13 11:46:

Teď jsem to zkoušel... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chizuru*
Datum: 13.08.13 11:41

Pokud se pokouším ho udělat schválně (To jest přejmenovat soubor a nedat mu jméno) tak to zahlásí chybu (Musíte zadat název souboru), stejně tak neuloží soubor, kterému chci zadat prázdný název.

Od: zepe®
Datum: 13.08.13 11:48
avatar

Total Commander to dokáže hravě označit pak F6 vymazat nazev priponu nechat a dat ulozit kam kdo chce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.13 12:00
avatar

On nakonec není rozdíl mezi názvem a příponou souboru, dohromady to celé je název. Takže může být dokument.pdf, dokument_v1.3.2.pdf, dokument.atd..pdf a prostě to za poslední tečkou je u souborů považováno za příponu.

Složky můžou mít v názvu tečku třeba i na začátku (typicky skryté .ssh, .theatre a podobně), tam je to běžnější. Ale stejně tak soubory, např .htaccess. Akorát windows chrání blbé uživatele a tohle jim při přejmenování zadat nedovolí (ne proto, že by to nešlo).

doplněno 13.08.13 12:02:

příkazový řádek: move asd.png .png

nic ničemu nevadí :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.13 12:44

Pokud má příponu .GIF tak bez názvu není. Součástí názvu je i ta tečka a koncovka.

Začal bych tím že bych v systému povolil zobrazování celých názvů včetně přípony a pak by to už snad neměl být problém.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.