Gimp 2 jak uložím hotové

Od: Datum: 11.08.13 19:33 odpovědí: 21 změna: 13.08.13 16:20

Prosím nevím si rady jak uložit foto jako hotové,pořád se mi to ukládá,že pak nevidím foto ,ale gimp když na to kliknu otvírá se mi to znovu v gipmu prostě jako nedokončené jako že s tim chci ještě něco dělat-jak dokončím že už nic z fotem nechci dál nic dělat a uložit,snad to vysvětluji správně-prosáím odpověd pro laika děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.13 19:37

Sice nechápu co tím myslíte ale možná tuším. Klikněte na Soubor a následně exportovat potom vyberte formát který potřebujete a dejte uložit.

Ohodnoceno: 5x

Od: ivy5®
Datum: 11.08.13 19:41

sice jsem top už i předtím zkoušela exportovat ale nešlo,nyní ano .-) děkujiii

Datum: 11.08.13 19:46

JJ, exportovat. Ale doporučuji uložit i ve formátu .xcf. Je to nativní formát pro případ, že bude potřeba později dílo přepracovat. V tomto formátu je uložena celá práce jako před exportem - vrstvy apod.

doplněno 11.08.13 19:50:

No ono se to otevřelo vlastně v gimpu jako rozdělaná práce, když to nebylo vidět jako fotka, ale jako gimp, protože to nebylo esportováno do fotky ale uloženo v tomto formátu .xcf.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.08.13 19:41

Jak píše Greenbull, od 2.8 to je samostatně jako export. Ve verzi 2.6 a starších to bylo společně v Uložit, jen se místo .xcf musel vybrat jiný formát, např. jpg.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.08.13 19:43

No právě-bylo to pro laika jednodušší ,ale naštěstí je tu poradte.cz a ochotný lidičky -díky moc

Datum: 11.08.13 19:43

Tak na to klikni pravým tlačítkem a dej Otevřít v programu ... A vyber si, v čem chceš, aby se to otvíralo.

doplněno 11.08.13 19:53:

Každý z těchto programů nabízí Uložit jako ..., tak prostě vyber .jpg nebo .jpeg.

doplněno 11.08.13 20:40:

GIMP nemám, takže odhaduji. Otevři v GIMPu a z něj Soubor - Uložit jako a vyber formát a místo. Tahle možnost tam určitě je.

Datum: 11.08.13 19:46

Šlo o to,abych viděla foto mezi foty a ne Gimp,to pak nelze někomu poslat,když ten program nemá tak to neotevře že a pak hlavně jak můžu poslat něco co ani nevidim co je .-)?No už to jde,jen nevím co všechno zatrhávat jak se to pak ptá po exportovat v tabulce a v čem je to lepší ukládat?

doplněno 11.08.13 19:46:

byla jsem z fotoshopu 5zvyklá na ukládání v jpg.

Datum: 11.08.13 19:47

Nejrozšířenější je jpeg takže asi v tomhle.

Datum: 11.08.13 20:29

On se mi právě po otevření v programu tento program nenabídne,tam je jen malování ,nevim proč.Taky jsem si udělala zástupce na ploše že tam přetáhnu foto a otevře se v tom programu a také ne,když tam přetáhnu foto tak se tam do toho zkopíruje-jak udělat?A další otázka:nyní když klepnu na jakéholiv foto hned jako první je upravit v Gimpu,ale ty upravené již uložené už tam ta možnost není-jakto?

Datum: 11.08.13 20:33

To tam právě není,je tam jen xcf,bz2..

Od: mowla*
Datum: 11.08.13 21:09

1. Jestli jsem to dobře pochopil, pak ti vadí, že soubor v okně souborového manageru (Průzkumník,Tento počítač...) má ikonu GIMPu a pokud na něj ´dvojklikneš´, otevře se v GIMPu - je to tak?
2. Přestože soubor je .jpg (.jpeg) - je to tak?
________
Je to jednoduché - soubor klidně komukoli pošli, příjemce jej otevře libovolným jiným programem pro editaci nebo i jen prohlížení souborů JPG.
________
Pokud si ve svém počítači chceš nastavit ´automatické´ otvírání JPG souborů jiným programem, než je GIMP (a ten si nechat jen na některé úpravy), změň si asociaci - přiřazení programu k příponě. V souborovém manageru (např. v Průzkumníku) v menu Nástroje - Možnosti složky, záložka Typy souborů, v tabulce najdeš patřičnou příponu (. jpg, .jpeg,.jpe), stiskneš Změnit a z možností vybereš libovolný vhodný program. Totéž - případně, i pro jiné formáty obrázků.

doplněno 11.08.13 22:27:

a) panorama z fotky - jistě, oříznutím spodní nebo horní (nebo obou) okraje(ů)
b) panorama z více fotek - jistě, poskládáním ve vrstvách
c) otevřít soubor ´přesunutím´ na zástupce GIMPu - jistě (foto se nemůže zkopírovat do zástupce programu - zřejmě jsi na Plochu umístila zástupce složky)

doplněno 12.08.13 00:21:

A) ..."tak aby tam vše zůstalo a bylo to jakoby prohjnuté"... - asi nerozumím - pojmem panoramatická fotka rozumím fotku s hodně širokým úhlem záběru - pokud pominu fotky pořízené speciálními foťáky je její nejobvyklejší vytvoření složením několik fotek ´vedle sebe´. To GIMP umožňuje (chce to znát práci s vrstvami). Druhou častou variantou pořízení panoramatické fotky je oříznutí běžné fotky na ´širokoúhlý formát´ - tedy např. fotku 4:3 oříznout na 4:1...
..."bylo to jakoby prohjnuté"... - nerozumím.
B) ..."ano jen nzástupce,jak tam mám dát normálně temn program?"... - nerozumím vůbec...

doplněno 12.08.13 10:00:

Ne - psal jsem, že soubor se nemůže zkopírovat do zástupce programu, tedy jsi na plochu zřejmě umístila zástupce nějaké složky. Musíš tam dát zástupce programu - pak to ´přetažení´ funguje.

Datum: 11.08.13 22:04

tak to je na mě dnes moc,zkusím si to dokonce přelouskat jindy,ale vadí mi to,že prostě jsem neviděla mezi svými foty po úpravě foto,ale ikonu nebo co to je gimpu,protože to pořád bylo jakoby nedokončené,to jsem nechtěla,ale už top umím,nyní se ptám na další co nevím,prosím odpověď na ty další otázky-např.jde v gympu udělat z fota panorama?A jak dát gymp na plochu,abych do něj jen přetahla foto a otevřelo se to jako jsem to dělala ve photoshopu5,nyní jsem tam dala zástupce a ono to foto co tam přetáhnu do toho jen zkopíruje a nic se neděje.děkuji

Datum: 12.08.13 00:35

Přetažení fotografie na zástupce GIMPu na ploše funguje, spustí se GIMP a rovnou se vněm otevře ta fotka.

Pokud GIMP běží a nic v něm otevřené není (tj šedá plocha se psem), přetažení fotky do tohoto okna ji otevře. Pokud už nějaký obrázek otevřený je, přetažení dalších fotek do něj je otevře jako další vrstvy a vycentrované.

Datum: 12.08.13 15:22

aha,akorát tedy nevim co jsem to tam dala -je tam napsáno GIMP 2-zástupce,ale není to šedá plocha se psem.Tak to jdu zkusit změnit

Datum: 12.08.13 15:35

To máte správně, když na tu ikonu teď kliknete, aby se GIMP spustil, vyskočí okénko s úvodním obrázkem, chvíli to načítá a pak se otevře hlavní okno (a případné panely nástrojů, štětců a vrstev okolo). V tomhle hlavním okně je pod Soubor, Úpravy atd velká šedá plocha, ve které je tmavě šedá silueta hlavy psa. To jsem myslel tou šedou plochou.

Datum: 12.08.13 17:07

No právě že ne,mám windows 8,vypadá to jako žlutá pootevřená složka v které je šedý list a když na to kliknu tak se otevře jen okno kde sice uprostřed nahoře je GIMP 2,ale nahoře zleva je soubor domů sdílení zobrazení a svisle je název 32 bin etc lib atd.Prostě jak jsem psala na to když dám fotku tak ji to tam zkopíruje a nic víc se neděje.

Datum: 12.08.13 18:30

To máte zástupce na složku s programem, ne na program. Najděte gimp-2.8.exe a na ten si udělejte zástupce.

Datum: 11.08.13 23:42

No právě nemyslím oříznutí,ale tak aby tam vše zůstalo a bylo to jakoby prohjnuté-no nenašla jsem to,tak jsem to jen protáhla zdeformovala a vyřeším to jinak.ano jen nzástupce,jak tam mám dát normálně temn program?

Datum: 12.08.13 06:14

omlouvám se za překlepy,prostě ve photoshopu myslím,že jsem dělala panoramatické fotky tak,že se samozřejmě roztáhly,ale i vypadaly jakoby 3D,no nevim jak to vysvětlit,nespim celou noc to už nevymyslim vůbec nic .-)to je jedno.A to druhé jsem se ptala,takže když tam mám nyní zástupce jak tedy dát na plochu program jako takový kam foto budu moci přetáhnout a v tom programu se otevře?no dalo se to pochopit co chci,když jste mi psal,že tam mám jen zástupce .Děkuji

Datum: 13.08.13 07:19

To prohnutí myslíš jako rybí oko? Tohle je simulace záběru 180° ze tří fotek. Umělecký dojem ponechme stranou.

Datum: 13.08.13 16:20

Já myslim,že tohle nemyslim,,pamatuji si že se to normálně udělalo z jedné fotky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.