Windows 8 antivirus?

Od: Datum: 10.08.13 22:10 odpovědí: 7 změna: 10.08.13 22:39

Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jak je to ve Win 8 s antivirusem. Vím, že tam je ten základní Windows Defender, ale ten je prý k ničemu. Potřeboval bych poradit, co udělat pro to, aby byl můj počítač byl nejvíc chráněn. Můžete mi doporučit, jaký antivirus mám stáhnout a vysvětlit vlastně, jak to všechno na té Win 8 s těma antivirusama funguje? :) Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.13 22:11
Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin182*
Datum: 10.08.13 22:16

Díky. A nevíš, jestli to nebude dělat neplechu dohromady s tím Win Defenderem? :)

Datum: 10.08.13 22:21
avatar
nemělo by, ale pro jistotu můžeš defender zakázat, on to stejně není úplně plnohodnotný antivir, spíše taková nutná nouzovka :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin182*
Datum: 10.08.13 22:25

Takže Microsoft Security Essentials je podle tebe pro Win8 nejlepší?

Datum: 10.08.13 22:31
avatar

Ono to je v podstatě totéž, v XP se jmenoval defender, ve win7 je výchozí taky defender, při instalaci MSE se defender automaticky zakáže. Ale do 8 teda MSE nejde, takže tam ten defender no :) (který tam už je taky v nějaké novější verzi a měl by být prakticky identický)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.13 22:27

Viz odkaz:

Windows Defender pro Windows 8 a Windows RT poskytuje integrovanou ochranu před malwarem. Program Microsoft Security Essentials není možné ve Windows 8používat. Není to ale ani potřeba – součástí systému je program Windows Defender, který je připraven chránit váš počítač. Pokud ale chcete zabezpečit počítač se starší verzí Windows, pomocí programu Microsoft Security Essentials ho můžete ochránit před viry, spywarem a jiným škodlivým softwarem. Poskytuje bezplatnou* ochranu v reálném čase určenou pro počítače v domácnostech a malých firmách.

Avast free nebo Avira je jich spoustu free. Stačí projet i poradnu už se to tu řešilo mnohokrát;)

doplněno 10.08.13 22:29:

#antivir

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 10.08.13 22:39

Mno - u Win8 je Defender již prezentován jako plnohodnotný antivirus, takže s dalším nainstalovaným kolize nelze vyloučit (spíše bych je očekával, i když praktickou zkušenost nemám) - budeš-li si instalovat jiný antivirový softík, lze odinstalaci Defenderu jen doporučit.

Pokud máš - vůči svým potřebám, dostatečně výkonný počítač, doporučil bych ti Avast! (pokud jde o reálnou ochranu počítače, patří k nejlepším - jen je, poněkud, náročnější na výpočetní výkon) - osobně jej používám i na slabších strojích - ke spokojenosti uživatelů. Úplně stačí free verze, jejíž jedinou podmínkou je registrace (stačí vyplnit formulář se jménem a mailovou adresou - pár sekund), jen při instalaci ´odškrtni´ instalaci GoogleToolbaru a Chrome - pokud je nechceš.

A abys měl počítač co "nejvíce chráněný" - založ si pro běžnou práci (a browsdání zejména) uživatelský účet, který nebude mít administrátorská práva - tím se většiny možných problémů zbavíš jakoby ´mimochodem´ (administrátorský účet používej jen pro (od)instalace a případně změny konfigurace počítače. Pak si navykni neodkliknout cokoli se namane - čti si hlášky, abys věděl s čím (ne)souhlasíš - to je další podstatná ochrana.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.