Režim spánku Windows 8.1

Od: Datum: 09.01.14 20:25 odpovědí: 13 změna: 12.01.14 16:28

Dobrý večer,

před dvěma dny jsem si nainstaloval W8.1, všechno proběhlo v pořádku. Jen jsem si všimnul jedné věci. Mám nastaveno, že po 30-ti minutých nečinnosti přejde notebook do režimu spánku, stejně tak se to stane, když zavřu víko notebooku. Teď, po aktualizaci na W8.1 počítač také přejde do režimu spánku, ale když ho chci probudit napájecím tlačítkem tak se zapne znova od začátku, tzn. nenačte se hned, jak jsem byl zvyklý z klasického režimu spánku. Tím pádem se moje neuložená práce neuloží správně a internetový prohlížeč háže dotazy, zda ho chci obnovit.

Přehlédl jsem někde nějaké tlačítko v nastavení? Nebo kde by mohl být problém? V možnostech napájení je všude zatržená možnost přejít do režimu spánku.

Děkuji za odpovědi.M.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.14 20:32

Neodpovím, ale přisadím si. Od instalace Win 8.1 mi počítač odmítá usnout. Kdyby někdo věděl...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.01.14 20:55

:)

Od: piskvornik
Datum: 09.01.14 23:22

Automatický režim spánku nefunguje ve Windows 8.1 a Microsoft všude mlčí jen se vymlouvá. Rozhodně nechci vypínat zdílení sítě ipv 6 a podobně. Maximálně skidrive jenže to bych si mohl dát radši zpět Windows 7.

A neposlouchejte lidi že jim to funguje protože to je blbost, Vypínají ho zmáčknutím tlačítka do režimu spánku nebo ve startu.

Chci aby se mi počítač uspával po určité době sám nikdy nevím za jak dlouho se k pc vrátím a nebo jestli odejdu na dýl. Vypínat ho můžu normálně jen pokud vím, že jdu od pc pryč. Zbytečně nechci platit vysoké účty za elektřinu, když mám doma 3 pc a oni stále běží. Bombarduju Microsoft kde se dá a doufám, že to vyřeší, ale nikde žádná odpověď.

Spousty pokusů a výsledek jen rozhašený pc kde mě pak vše neběhá jak má. Proč to mám řešit vůbec za Microsoft !

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.01.14 23:34

Budete se asi divit, ale přítelkyně na notebooku má Win 8.1 a přechod do režimu spánku (po určité době nečinnosti nebo po zavření notebooku/monitoru) normálně funguje...

První, co bych zkoušel, tak sehnat ovladače pro daný hardware a pro Win 8.1 (pokud jsou tedy vůbec k sehnání). Tzn. ovladače ke grafické kartě apod.

Na mém PC např. režim spánku (když nainstaluju nový/"čerstvý" systém) nefunguje - musím právě nainstalovat ovladače grafické karty a až potom funguje.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.01.14 23:35

Zkuste instalovat/aktualizovat ovladač grafické karty.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.01.14 09:20

tomasek: BINGO! S novým ovladačem chrápe jak nemluvně. Díky.

Datum: 10.01.14 09:32

Tak to jsem rád, že jsem pomohl *palec*.

Datum: 11.01.14 03:29

chrápe po ručním vypnutí, ale né po 15 minutách nečinosti sám.

Datum: 11.01.14 03:31

Budete se divit, ale já chci mít zapnuté zdílení v síti a vypínat ho rozhodně nehodlám. Počítač má spát tak jako tak ve Windows 8 i 7 to normál funguje.

Datum: 11.01.14 03:40

Nejsem žádný začátečník, abych nevěděl, že mám mít nainstalované nejnovější ovladače včetně sítové karty zvukovky atd. Problém je ve zdílení v síti jednou se mi podařilo že se pc vypínal sám se stejnými ovladači. Bohužel to bylo po zakázání sítě ipv6 a dokonce i po zakázání kraviny která se jmenuje skydrive. A různých dalších věcí. Jenže já zdílení v síti mezy pc domací skupinu prostě potřebuji. Dnes jsem zkoušel na dalším počítači znova novej Windows. Bez výsledku. Čekám do úterý na aktualizace Microsoftu a vracím se zpět k Windows 7. Metro je stejně jen na parádu a není nějak zvlášť potřebné.

Datum: 11.01.14 20:13

Já mám zapnuté sdílení v síti, SkyDrive asi taky, IPv6 jakbysmet. PC s Win 8.1 neusínal, ale po instalaci grafického driveru tuším že z 6.1. (čili je úplně nový) nemám s usínáním problém.

Datum: 11.01.14 21:19

Když dám příkaz powercfg -ENERGYC vypíše mi to akorát, že je problém s ovladači USB.Ještě jsem nainstaloval starší ovladače USB pro desku. V nejnovějších ovladačích od AMD usb uplně chybuje. Pokud zakážu zdílení v síti dal jsem jednu minutu na vypnutí. Počítač se náhle vypnul. Jenže při dalším pokusu už zase nespí. Jednou a dost. Zakázal jsem v nastavení metra. Zálohovat na Skydrive pc už usíná pravidelně. Pokud nezakážete skydrive pc se prostě pravidelně vypínat nebude. Zkuste si nastavit 1 minutu jestli vám pc usne se synchronizací skydrive pochybuji.

Hlavně mě jde o to že Windows má funkci uspání pc. A pokud nastavím že chci aby počítač usínal za 15 minut ten počítač prostě usne. A né aby se vymlouvali na nějaké ovladače a podobně.

Samozřejmě musí zůstat běžet pokud koukám například na film. Ale to si snad blokuje sám program.

Datum: 12.01.14 16:28

Tak mě asi počítač chtěl asi jen udělat radost že po nastavené 1 minutě usnul. Jak jsem nastavil 15 minut neusíná ani jeden. Zlatej Windows 7.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.