Anonymní sms - jak dopátrat odesílatele

Od: Datum: 04.08.13 09:53 odpovědí: 5 změna: 04.08.13 14:12

Ahoj Rádci, tak mi včera přišli dvě anonymní smsky. Nic příjemného, žádné výhružky, ale spíš to vypadá, že mi někdo závidí vztah s přítelkyní. Zprávy byly poslány z portálu POSLATSMS.CZ, takže je tam i číslo odesílatele, jenže u každé sms jiné, tak pochybuji, že zadal to své. No a mě zajímá jestli se dá něco zjistit- třebe IP adresa, nebo něco jiného. Tak předem děkuji za snad kladné odpovědi.Míra

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.13 10:46

Bohužel, nedá.

Leda by si provozovatel těchto stránek nějak logoval IP adresy a k nim přiřazené časy a telefonní čísla odesílatelů, ale proč by to dělal, že?

Stejně podle IP moc nevypátráte.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.08.13 10:52
presne tak, ikdyby jste se adresu nejak dozvedel (nenapada me jak), tak z IP adresy zjistite jen poskytovatele a ten vam urcite nerekne komu patri. Bohuzel, mate moznost bud sms neresit nebo zmenit cislo. Moznosti je i vse uschovavat a predat policii - pokud by se to dalo vyhodnotit jako vyhruzka nebo stalking.

Datum: 04.08.13 11:17

U toho typu to nepůjde leda, že by to souviselo s nějakým zločinem a musela to šetřit policie. Jediné co operátora za příplatek odkryje je číslo uživatele, který vám volal přes skrytou ID. Tedy něco podobného mi jednou operátorka nabízela, když jsem to potřeboval zjistit asi po 5x otravném volání.

Datum: 04.08.13 13:35

Já bych to neřešila, policie Vám to nabere, jen pokud by Vám někdo vyhrožoval smrtí...bude to asi nějaká zhrzená láska, kterou to snad brzy přejde... aaaaaaa buďte pyšný, že s Vaší přítelkyní jste právě Vy .

A v okolí bych o těch SMS moc nemluvila, kdyby to byl někdo bližší a slyšel, že se tím zabýváte, nebo Vás to dokonce trošičku rozhodilo, myslím si, že by ho to mohlo více povzbudit v pokračování...závisti je hnusná...

Datum: 04.08.13 14:12
Všichni tři hlavní operátoři taky nabízí možnost zakázat doručování SMS Z PROSTŘEDÍ INTERNETU. To je určitě lepší než změnit číslo. Nicméně váš problém to stejně neřeší protože odesílatel se o nedoručení nedooví.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.