Mrtvý počítač po dlouhém odpojení ze sítě?

Od: Datum: 03.09.13 22:31 odpovědí: 7 změna: 04.09.13 10:40

Počítač byl mimo provoz, nezapojený do zásuvky více jak dva roky. Nyní po zapnutí se na monitoru zobrazí jen není signál. Kontrola myši, klávesnice podle kontrolek probíhá. Monitor i jeho připojení je v pořádku a tak předpokládám ztrátu biosu vlivem možná vybité baterie na základní desce, nebo Windows XP. Jak uvést počítač opět do provozu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 03.09.13 22:34
avatar

Nechal bych ho minimálně do zítřka zapnutý, pak bych řešil dál...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frsta
Datum: 03.09.13 23:09

Dobrý den

Počítač byl dva dny v zásuvce zapnutý. Větrák jede

Datum: 03.09.13 23:07
avatar

Baterka K.O. být může, ale nebylo by špatné docvakat (vyndat a nandat) karty a ramky. Kdo ví co se s pc 2 roky dělalo :) Jinak větráky jedou?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 04.09.13 00:02
Otevrel bych PC, vyfoukal prach, vyndal vsechny desky, zpatky zasadil jen to naprosto nejnutnejsi a zkusil, jestli PC alespon pipne. Pak bych pridaval dalsi veci a koukal, kde se to hryzne.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.13 06:52
avatar

Větu "není signál" hlásí monitor, nikoliv počátač. Bios není závislý na baterii v počátači! To bych musel na svém notebooku každý den při zapnutí nahrát nový bios. (nemám tam baterii. :-D a jsem liný rozebrat znova celý NTB) Pokud se počátač normálně rozjede. (tj nepípá v intervalech, normálně svítí, normálně se točí harddisk, ventilátory...) Viděl bych problém v monitoru. Zkuste monitor připojit k jinému počítači, nebo k Notebooku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.13 10:37
avatar

No signal sice hlásí monitor, ale i když jede disk, větráčky se točí, nic nepípá, tak přesto je velice často problém v pc a to buď v nedocvaknuté kartě, ramce, nebo grafice. Popravdě jsem zatím neviděl monitor, který by hlásil no signal a byl problém v něm, tam spíš odejde napájení, nebo další věci a tím nejde většinou vůbec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frsta
Datum: 04.09.13 10:40

Děkuji za radu, po několikanásobném odpojení a opětovném připojení monitoru, závada odstraněna. Počítač však chodí velmi pomalu, což při předchozím používání nebylo. Vše se strašně dlouho načítá. Počítač čistím přes program TuneUp. Attivir Avast a antispam Spybot.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.