Externí disk

Od: Datum: 01.08.13 13:13 odpovědí: 10 změna: 29.09.13 08:39

Dobrý den,

mám asi dva roky starý externí disk ADATA SH 02. Poslední dobou se my při jeho použití stává, že v něm podivně cvaká a jako by nešel zapnout. Navíc se mi stalo, že bez mého přičinění v podstatě vymazal několik desítek fotek na něm uložených. Protože je už po záruce, asi ho nemá význam opravovat. Poradte co s tím mám dělat?

Děkuji a na shledanou

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 01.08.13 13:43

Stáhni si (třeba odsud - http://www.slunecnice.cz/sw/hd-tune/ ) a nainstaluj softík na otestování disku a spusť diagnostiku toho ´podezřelého´... Pak sem ´hoď´´ výsledek.

Každopádně "cvakání a jakoby nešel zapnout" ukazuje na HW problém, ale samovolný "výmaz několika fotek" bez poškození jiných dat je velmi nepravděpodobný.

doplněno 01.08.13 17:53:

A ten test dopadl jak?

doplněno 01.08.13 22:10:

Aha... Tak, teď je mi skoro jasné, proč se ty fotky (a dokumenty) vymazaly... *smich*

Ne - fakt není potřeba benchmark toho disku, je zcela nedůležitý...

Je potřeba udělat ErrorScan - ten může přinést nějaké info o - případně, vadném disku...

doplněno 01.08.13 22:19:

Bene: Kruciš - to jsem si ani nevšimnul, že test pustil (i) na jiný disk... *smich*

doplněno 02.08.13 09:38:

ILocker - použití HD Tune
1. zazálohuj data z disku
2. v PullDown okénku si vyber patřičný disk
3. klikni na záložku Error Scan a stiskni Start
4. hoď sem výsledek

Ohodnoceno: 0x

Od: ilocker*
Datum: 01.08.13 17:47

Dobrý den, ono se vymazali nejen fotky, ale několik desítek dokumentů, na kterých jsem dělal několik měsíců

Datum: 01.08.13 21:54

Dobrý den, test dopadl takto.

Od: ben®
Datum: 01.08.13 22:11

Dobrý den, není to test interního HDD? Vy máte snad problém s ext. HDD od A-DATA. Tak musíte otestovat tento. Zdravím!

doplněno 01.08.13 22:36:

mowla - toto bude ještě slušná "šichta". No, noc je ještě mladá.

Datum: 02.08.13 08:40

Dobrý den, co znamená, že je Vám jasné proč se fotky vymazali. Já tomu vůbec nerozumím. Mohu požádat o překlad do nějakého srozumitelné věty. Kde najdu ten Error scan.

Díky a na shle

Datum: 02.08.13 08:47

Dobrý den, připojte ten ext. HDD A-DATA k PC. Spusťte ten program pro diagnostiku a vyberte ten ext. HDD (v tom okénku nahoře). Proveďte jeho diagnostiku (patrně ta záložka Error Scan) a tento obrázek (se záložkou Error Scan) zde opět umístíte. Já ten program nemám, ale snad to je takto. Zdravím!

Datum: 01.08.13 13:52

Dobrý den, já bych jen doplnil, že dokud ext. HDD funguje, tak by bylo dobré všechna data z něho zálohovat jinam. Možná bude nutné i přeformátovat nebo se už časem ani nepřipojí k PC. Zdravím!

doplněno 01.08.13 17:54:

Pokud nebyl ext. HDD ještě zformátován, tak zkuste použít program viz odkaz, ale výsledek není jistý.

http://www.slunecnice.cz/sw/recuva/

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.08.13 14:40

Především OKAMŽITĚ překopírovat důležitá data z disku někam jinam! Jakmile disk začne odcházet tak je to loterie, zda bude fungovat ještě 5 minut nebo 5 měsíců.

A záchrana dat z poškozených disků ve specializovaných firmách je hodně drahá a ne vždy se podaří.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 01.08.13 16:03

A příště A-DATA, V-DATA, Patriot,... od těch radči ruce pryč

Ohodnoceno: 2x

Od: jirka20
Datum: 29.09.13 08:39

být tebou si zálohuju všechny data na disku, protože brzy disk odejde, vím co řikám, měl sem to samé a o všechno sem přišel, disk sem posílal do prahy na zálohu dat a tam ani jim se to nepovedlo, napsali mi tohle to : Na disku je zadrene lozisko, vadne cteci hlavy a poskozene povrchy. Proto disky zn. A-Data už nekupuji a nevěřím jim.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.