Ubuntu vs Minecraft vs tlač. 1-9

Od: Datum: 01.08.13 09:16 odpovědí: 5 změna: 02.08.13 00:01

Ahoj :)

Jelikož už jste mi několikrát moc pomohli, zeptám se znovu ;)

Nově jsem nainstaloval Ubuntu, po dlouhé době, stáhl minecraft, a chtěl si s bráchou postavit Enterprise ze Star treku.

Problém: Zapnu minecraft, přihlásím se... ok - Dole je ta lišta, ve které máte věci (bloky, jídlo, nástroje..), jenže nejdou přepínat těma klávesama nad písmenama (1-9 nebo taky ě,š,č,ř...). Když držím Shift, tak fungujou, když zapnu jen CAPS tak ne. Nastavoval jsem spoustu věcí, měnil rozložení, jazyk..

Nemáte nějaké řešení? *modla*

Nevím, kam přesně to zařadit..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.13 09:52
Ty nevíš jak funguje CapsLock? On nepřepíná na čísla, proto ti to nefunguje... Napadá mě jen přepnutí na anglickou klávesnici, kde jsou čísla ve spodní poloze (bez Shiftu).
Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.08.13 09:59

To není kvůli Capslocku! V ubuntu je volba nastavení, která místo Capslocku drží virtuálně Shift..

A jak jsem psal, přepínaní jazyků jsem už dávno zkusil ;)

Přístě si prosím nech ty tři tečky na nějakou žárlivou přítelkyni *stop*

Od: swenhakon*
Datum: 01.08.13 15:18

Nauč se používat kolečko na myši...

Datum: 01.08.13 20:27

To první jsi ale napsal až teď... A kterou volbu jsi použil? Mně funguje jen "Caps Lock přepne Shift, takže budou dotčeny všechy klávesy". A co se týče přepínání jazyků, v jiném rozložení (předpokládám US) jsi taky zapnul CapsLock?

Datum: 02.08.13 00:01
Zkusil jsem každou možnost, i ty co mi přišli jako blbost :(
Kolečko na myši mi přestallo včera fungovat, a jsem zvyklej právě ma ty čísla.
Ještě mě napadl nejaký externí program kde bych si nastavil napr aby "ě" byla 3ka, ted s nevybavuju to spravne číslo

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.