Heslo na přístup k internetu

Od: Datum: 30.07.13 11:23 odpovědí: 7 změna: 31.07.13 21:56

Dá se nastavit přístupové heslo pro uživatele domácnosti, aby mohli serfovat po internetu? Nechci aby děti pokud jsou sami doma měliy přístup k internetu. Proto bych prosil o radu co udělat, aby se děti nemohly na internet dostat.Za radu předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 30.07.13 11:39
avatar

:)Tento počítač-ovládací panely-uživatelské účty-a tam si zadáte heslo,které chcete;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.13 11:58
avatar

A když jste doma, tak taky přece nestojíte celou dobu dětem za zády, abyste kontroloval všechno, co na netu dělají. A nad tím, co dělají ve škole nebo u kamarádů taky nemáte kontrolu. Lepší než zákazy je naučit děti se na internetu správně pohybovat a znát jeho nástrahy. Takhle jenom budete děti motivovat k tomu, jak vaše hesla obejít.

(Mám dva kluky, 8 +11, Internet mají k dispozici bez omezení. Vím kam chodí - ještě nikdy nebyli na něčem závadném.)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.07.13 15:33
avatar

Vytvořit pro děti uživatelský účet, svůj admin účet opatřit heslem a pro účet dětí povolit obsah v možnostech internetu, záložka nastavení obsahu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.13 19:48
avatar

Souhlasím s Jethrem (mám stejnou zkušenost): Naučíte-li své děti bezpečně se pohybovat po internetu, docílíte mnohem více, než zákazy nebo omezováním přístupu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 11:18

plně souhlasím, že je vždy lepší prevnece. Nápad brouzdat po ne zrovna žádoucích stránkách nebyl mých dětí, ale jejich stejně staré kamarádky. Byly dopoledne sami doma a pak jsme se večer při náhodném projetí historie nestačili divit. Tak proto. Děkuji.

Datum: 31.07.13 12:45
avatar

Takže sis o tom s dětmi věcně promluvil, a tím bych to jako rodič považoval za vyřízené :) (nepředpokládám, že by je to traumatizovalo na zbytek života *plac* )

btw dej sem pár odkazů, ať víme, co od dětí můžeme čekat *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 21:56
avatar

Nějaké promluvání do duše je celkem k hov... kontraproduktivní. Děti jsou prostě zvídavé a pokud si někdo myslí, že jim touto osvětou v něčem zabrání, tak prosím. Já bych volil tak nějak kompromis- preventivně je seřezat a zablokovat stránky (internet), popřípadě vymyslet jiné aktivity, jako například skládání uhlí*smich*.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.