Nefůnkční NTB. Důvod?

Od: Datum: 25.07.13 17:10 odpovědí: 5 změna: 26.07.13 05:01

Zdravím,

není důležité tento problém vyřešit (mám už nový noťas) ale můj starý notebook, mno prostě mi vrtá hlavou co se vlastně stalo. Samovolně se vypínal (někdy i hned po startu, ani nabootovat nestihl), provedl jsem memtest (taky zkusil vyměnit ramky) kontroloval teplotu a vytížení procesoru (sledoval teplotu a zvyšoval výkon) ale vypínal se prostě samovolně. Dokonce jsem ho odnesl známému ci má na toto vystudovanou školu a co prohlédl tak jediná součástka na desce není poškozená (přes kondíky až po rezistory). prostě nic a teď jsem ho zkusil zapnout ale najel (teda z části už tam není HDD) ale obrazovka ani neproblikla, a naštěstí jsem měl sundaný zadní kryt (jinak by jsem asi vyhořel) vodní chladič na procesoru se začal opravdu hodně zahřívat (na 30 - 40 °C za ani ne 20 sec.). Neví někdo čí to může být? Ani ventiláor se netočil (to by vysvětlovalo tu teplotu ale tak rychle že by vzrostla?). Neví někdo co se mohlo po**at v tom noťasu? Dík za každou odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.13 17:34

"vodní chladič na procesoru" -?*ee*

Ohodnoceno: 0x

Od: fretka323*
Datum: 25.07.13 17:38

Aspoň to jsem si mslel (měděné trubičky) nebo že by v tom bylo něco jiného než voda? :)

Datum: 25.07.13 18:27

samozřejmě měl tazatel na mysli Heat-pipe :)

Datum: 25.07.13 20:30

Vytáhnout baterku na desce, resetnout bios, vypadáto že někdo taktoval ( zvyšoval frekvenci cpu, napětí jeho a možná jiných komponent... )

Od: jh*
Datum: 26.07.13 05:01

Zkuste provoovat notebook bez baterie může být v háji.

Procesor se zahřívá proto musí být chlazen.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.