Blokace modemu pro jine modemy

Od: Datum: 24.07.13 22:42 odpovědí: 5 změna: 25.07.13 07:23

Zdravým mam dotaz mám swith asus na 16 port a z něj rozvádim na dalsí 3 swith s 16 port,a chtěl sem se zeptat jestli se dají nastavit tak aby kdyby si někdo připojil svuj swith/modem s wifi či ne aby mu to nepovolilo a musel to nastavit spravce a musel použit jen rozdvojku.Máme totiž modemy na 4 patra a znich sou rozvedeny do bytů a pokud si někdo připoji svůj modem začne to dělat paseku a hlásí to chybu s DNS adresou,práve proto bych tomu chtěl znemožnit aby si samovolně nikdo nemohl připojit doma jini modem na rozvod do dalsích PC

Předem děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 24.07.13 22:48

Switch "asus" je poměrně neurčité určení typu - ale slušné switche mají možnost nastavení AccessControl na MAC, takže minimálně dotyčnému připojení jiného, než ´schváleného´ zařízení, znepříjemníš.

doplněno 24.07.13 23:21:

A máš k tomu manuál? Mně se zatím podařilo najít (na asus.cz), jak se switch "strká do regálu a jak se zapojují kabely". :-D

Hledej Access Control ...

Ohodnoceno: 0x

Od: radekb
Datum: 24.07.13 22:56

je to asus fx-d1162

Od: luke237
Datum: 24.07.13 23:58

No jestli ti nevadi, ze si na to lidi pripoji kolik PC chteji (jako ze podle tebe to asi nevadi), tak bych se spise snazil vyresit ten problem s DNS. Pravdepodobne nemas centralni DHCP server, ale kazdy si spousti svuj na svem routeru. Bud ji pridel adresy, ktere si ve svem DHCP serveru mohou pouzivat, nebo zakaz pouzivani DHCP a vyzaduj vyhradne pouzivani centralni domovniho) serveru a blokuj veskery provoz s neschvalenymi IP adresami a blokuj i porty, ze kterych ten provoz prichazi.

Problem nebude v prepinacich, ale v tom, ze je spise u vas nikdo neumi nastavit.

Od: radekb
Datum: 25.07.13 06:47

dik za radu a maš pravdu neumíme D

Od: luke237
Datum: 25.07.13 07:23
Prosim, nerikej tomu "modem". Strasne to mate lidi, co tomu rozumi. Kdyz jsem tuto otazku poprve oteviral, tak me zajimalo, k cemu muze byt dobra blokace modemu pro jine modemy a nakonec jsem zjistil, ze pises o sitovych prepinacich (anglicky switch). :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.