Zvětšení operační paměti (RAM)

Od: Datum: 22.07.13 21:37 odpovědí: 3 změna: 22.07.13 22:20

Zdravím, kolik by šlo zvětšit operační paměti na počítači - počítač má tyto parametry 1,6 GHC procesor, 32 bit vista SP2, operační pamět je od výroby 2 GB. Zajímalo by mě na kolik jaké maximum by se dala zvětšit operační pamět. Jedná se o stolní počítač. Ideální by bylo tak 3 nebo 4 GB.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 22.07.13 21:42

Pokud jde o RAM fyzicky, není OS (Win) důležité, ani parametry procesoru - důležité je, jakou max. paměť podporuje mainboard - jaký je tam typ?

doplněno 22.07.13 22:27:

Praivo: V zásadě souhlasím, ale s několika výhradami: ;)
- je to cca 3,13 GB (jasně, ze 4 GB ´neukousneš´)
- část (a i relativně velkou) může ještě před startem Win zabrat BIOS, grafika...
- ´nadbytečnou´ RAM je možné využít např. na RAM-disk (mimo adresaci 32-bit OS)

doplněno 22.07.13 22:52:

Praivo: Jasně - MS uvádí 4 GB, protože ´přesná´ hodnota je nad 3 GB a pod 4 GB (a jak už jsem psal - těch cca 0,87 GB z modulu neukousneš), celočíselně v GB prostě 4.

Proč mít víc? - v některých případech je to využitelné (některé jsem napsal) až vhodné. Bohužel - tazatel (zatím) neupřesnil desku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.07.13 22:09

Maximálně na 4 GB, 32bitový OS nedokáže využít více.

doplněno 22.07.13 22:35:

Vycházím z tohoto. Já na počítači s 7 x86 mám jen 3 GB, takže si to momentálně nemůžu ověřit, ale M$ tvrdí ty 4 GB.

doplněno 22.07.13 22:36:

Navíc při dnešních cenách RAM modulů nevidím absolutně žádný důvod mít víc než je třeba,

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.07.13 22:20
To se musíš podívat do manuálu základní desky.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.