Kafe v PC

Od: Datum: 17.07.13 22:57 odpovědí: 5 změna: 18.07.13 10:05

Vylil jsem si kafe do pc, nemáte někdo zkušenosti s čištěním komponentům? Nejvíc to odnesla grafika, funguje, ale

je olepená na špatně přístupných místech a díky tomu nefunguje jak má. Dík za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.13 23:07
avatar

No jetli jste ten notebook po polití zkouušel zapnout tak jste si šance na cháchranu lehce snížil... Grafika, pokud není integrovaná tak by měla jít vyndat, sundejte z ní vše co se dá , samozřejmě bez násilí kupte si destilovanou vodu a čistý líh vykoupejte grafiku v destilce a pak ji opláchněte lihem nakonec ji nechte pořádně vyschnout, mužete jí opatrně zasypat do rýže ta totiž pohlcuje vlhkost. Zbytek pc víceméně to samé. Pokud si na to netroufáte (pokud se jedná o ntb vyndejte baterii) dejte ho do servisu...

doplněno 18.07.13 08:48:

Ale pokud jste se pustil do rozebírání tak bych jako první vyndal cmos baterii, takova ta mala baterčička.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.13 08:29
avatar
To si tu šanci snížil trochu víc než lehce...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh*
Datum: 18.07.13 03:44

Na destilovanou vodu bych nevěřil, spíš po zaschnutí vzít vysavačem, vyfoukat vzduchem prodávají jako sprey, taky štětečkem, když tak vyměnit ventilátorek nebo vyčistit ložiska.Kafe není žíravina a jestli někde vadí esteticky tak možná štěteček a líh?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.13 08:29
avatar
Víš, co je to elektrolýza?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: technoman*
Datum: 18.07.13 10:05

Mokré desky osprchovat čistou vodou, líp vystříkat destilkou a DŮSLEDNĚ vyfoukat stlačeným vzduchem. Důležité je to zejména vyfoukat pod čipy, IO a procesory, vzhledem k rozteči nožiček a škvíře mezi IO a deskou. Pod nimi se může držet svinstvo který může časem prolínat ven a způsobit svody nebo zkraty. O to důkladněji musíte vyfoukat prostor u IO pájených zespodu, tj. nožičky nejsou vůbec vidět.

Prostě omýt a vyfoukat tryskou na kompresoru. Ty spreje jsou nanic, ty jsou dobré na vyfouknutí prachu z chladiče ale tady potřebujete dlouhodobě vysokou rychlost a tlak vzduchu. Je to proces na dlouho, zvlášť to vyfoukávání. Dokud bordel nebo i jen voda prosakuje ven, vyfoukávat. Deska musí být už před dosycháním čistá a suchá. Nenechávejte jí zaschnout dokud je mokrá, jinak tam zůstanou mapy z vody a bordelu pokud to bude pod součástkami deska může jít do kopru.

Takhle jsem zachránil zákl. desku z PC.

doplněno 18.07.13 10:11:

A vyfoukávat vždy směrem VEN od součástky, U IO pokud možno tak aby bordel tlačený vzduchem unikal ven zpod součástky mezi nohami, a netlačil se dovnitř. Na závěr ofoukat ze všech stran pro jistotu že tam už žádný svinstvo ani vlhkost není.

Je to na dlouho, žádný šupšup...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.