Vista - přístup/oprávnění nefunguje

Od: Datum: 14.07.13 20:02 odpovědí: 5 změna: 18.07.13 22:53

Dobrý den

Na starém notebooku,na kterém vždy vše fungovalo,po nějaké době najednou přestalo fungovat oprávnění...

v podstatě přestalo fungovat na všechno kromě "spouštění aplikací jako administrátor"
když přesouvám jakékoliv soubory tak to napíše nedostatečná oprávnění a nabídku k povolení akce jak to bývávalo to nedá
wifi tam nefunguje taky,protože nemá oprávněnní na funkci,takže jednoduše řešeno,nejde tam nic kopírovat,spousta věcí nejde přesouvat a nejde nic smazat,protože všechno chce oprávnění které nefunguje

Chci se zeptat jestli je jiný způsob opravy než přeinstalace

administrátorský účet to je,takže v tom problém není
Děkuji za odpovědi,či snahu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.13 23:09

dočetl sem se že chyba by mohla být někde v UAC,ale nevím přesně jak to..

Od: mowla*
Datum: 15.07.13 23:29

UAC vypneš takto:

Start - Ovládací panely - Uživatelské účty - Uživatelské účty - a Zapnout nebo vypnout nástroj Řízení uživatelských účtů

Otázkou je, zda to pomůže.

doplněno 15.07.13 23:31:

Přiznám se, že i pokud by vypnutí UAC pomohlo, zazálohoval bych data a pecko reinstaloval (hledání příčiny problému by bylo mnohem složitější a zdlouhavější,než reinstalace).

doplněno 16.07.13 09:56:

Restartuj v režimu nouze (po startu počítače mačkej F8 a z menu vyber Stav nouze s prací v síti).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.07.13 08:03

to mi je jasný,jenže mám tam dost dat a nemám to všechno kam zálohovat
každopádně ... vypnout UAC nemůžu,chce to oprávnění který mi nefunguje...

Datum: 16.07.13 11:15

Kolik máš volného místa? Můžeš si na HDD vytvořit nový oddíl vhodné velikosti, na něj přesunout ta data, pak přeinstalovat OS a v nejlepším případě nastavit umístění uživatelských slože (dokumenty, obrázky, hudba, videa...) na ten oddíl s daty, abys s nimi v případě dalšího problému s OS nemusel nic dělat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.07.13 22:53

no je tam asi 100 giga volného místa...
on to není můj pc,ale noťas mladýho bráchu... je dost starej...nerad bych mu tam sháněl hry znovu,myslím si,že když přesunu složku s hrama,tak hry přestanou fungovat,nebo aspoň u některých her to tak je ne?opravdu není jiná cesta než to přeinstalovat? :-/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.