Nejde spustit bootovací cd

Od: Datum: 08.08.13 15:04 odpovědí: 4 změna: 08.08.13 16:09

Dobrý den. Můj nový notebook nějak zlobil, tak jsem na něj zkusil dát už po třetí (vždy uspěšně) zkušební verzi Windows 8, jenže teď se něco nepovedlo a system nejde doinstalovat, takže se do notebooku nemůžu dostat. Tak jsem se podíval na net, jak to vyřešit a našel jsem tam něco o tom, že tam mám zkusit dát Linux a potom to zkusit nainstalovat znovu. Takže jsem si zašel do obchodu pro CD, vypálil jsem Iso soubor na disk, vložil do ,,rozbitého" notebooku. Jenže po zapnutí notebook dělá, jakoby tam žádné cd nebylo a systém se snaží zase nastartovat.. Samozřejmě mám v Biosu nastavené boot cd jako první. Takže ted nevím, co mám dělat. Platit za instalaci windows rozhodně nehodlám a kupovat cd taky ne, protože 2000,- využiju na něco potřebnějšího. Napadlo mě stáhnout windows 7, jelikož mám zespodu notebooku licenční štítek, takže by s tím neměl být problém, jenže je mi jasné, že se to zachová stejně. Nevěděl by někdo, co s tím? Rozhodně ještě můžu vyloučit, že by bylo rozbitá cd-romka, nebo bylo něco s cd. Děkuji za každou pomoc!

doplněno 08.08.13 15:08:

Ještě dodám fotku, co mi to dělá, když počítač zapnu. (To repair mi nejde, zkoušel jsem to 3x, asi proto, že v počítači už prakticky není ten předešlý systém)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.08.13 15:07

Dobrý den, Live-CD s OS Linux (ISO soubor) se musí vypalovat jako obraz disku. Ne, jako datové CD. To může být tento problém. Zdravím!

doplněno 08.08.13 15:19:

Stáhnete si ISO soubor s OS Linux. V PC spustíte vypalovací program, najdete v PC ten ISO soubor a někde tam musíte najít volbu "Vypálit, jako obraz disku". Po vypálení to bude bootovatelné CD.

Ohodnoceno: 1x

Od: kenseiarrs*
Datum: 08.08.13 15:09

A poradil by jste mi prosím, jak to udělám? (Mám Windows XP)

doplněno 08.08.13 15:32:

Tak jsem to zkusil, ale pořád nejde. :( No, to je jedno, já si to půjčím od kamaráda.. Jenže teď jsem se trošku podivil, že jedno CD je dvd+r a druhé dvd-r a zajímalo by mě, jaký je mezi tím rozdíl a pokud bych si koupil dvd+(-)rw, tak jestli by šlo z něj odstranit i vypálený soubor? Abych zbytečně nekupoval cd a potom je jen tak nevyhazoval.. :) A ještě bych Vás chtěl o něco poprosit.. Nevím, jestli to poradna dovoluje, ale potřeboval bych nějaký odkaz, kde stáhnout windows xp (štítek mám taky, dokonce i na vistu, protože notebook byl nejspíš repasovaný, tak jsou na něm všechny štítky).. Pokud to zde nejde, tak bych Vás poprosil, jestli by jste mi odkaz neposlal na email JeffreeCombs@seznam.cz, byl bych Vám moc vděčný.! A děkuji za pomoc.

doplněno 08.08.13 16:35:

Fůů, já se v noteboocích nějak extra nevyznám, ale určitě jsem to vypálil, jak jste psal. Zkusím si na to stáhnout nějaký program a zkusím to.. Ale četl jsem, že na to má i vliv rychlosti vypalování, ale to už nevím, jestli je pravda.. Děkuji za pomoc

Od: ben®
Datum: 08.08.13 15:46

Dobrý den, ano, pokud si koupíte DVD-RW, tak to se může přepalovat vícekrát. Podařilo se to pálení jako obraz disku? Rozběhne se bootování nebo ne? Nemusíte v BIOSu u NTB nastavit ještě bootování jako "advanced" místo "normal"? Zkuste ještě OS LInux SLAX (jeho ISO), které najdete na internetu.

Pokud jde o OS Windows, tak Vám odpovím otázkou - znáte server Uložto.cz? Zdravím!

doplněno 08.08.13 16:41:

Samozřejmě, čím rychleji vypalujete, tím je větší možnost chybovosti nebo vypalovací proces selže.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.08.13 16:09

Zkus ještě ručně zvolit bootování z disku. Na bootovací obrazovce by se mělo ukázat, která je to klávesa, u mne je to myslím F9 (ještě se podívám).

doplněno 08.08.13 16:21:

Ano, je to F9.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.