Program na hromadné otáčení obrázků

Od: Datum: 13.07.13 19:14 odpovědí: 9 změna: 17.07.13 13:09

Poraďte, prosím, jednoduchý, volný program, který umí hromadně otáčet obrázky a měnit jejich velikost. Nic jiného od něj nepotřebuju. Dík.

doplněno 13.07.13 19:46:

Jo a kdyby to mohlo být česky *hi*.

Takový "IrfanView" to údajně umí, ale nějak se to nedaří.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.13 20:55

Žádný program nepotřebuješ. Vyber ty fotky, na jednu z nich klikni pravým tlačítkem a zadej "Otočit [požadovaný směr]" ;)

doplněno 13.07.13 21:16:

Myslím vybrat v Průzkumíku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.07.13 21:13

Abych mohl vybrat fotky, musím je napřed v něčem otevřít. Mám k dispozici: ACDSee, IrfanWiew, Prohlížeč obrázků a faxů, Malování (Windows) a prohlížeč IE. Ani v jednom z těchle programů to hromadně nejde. Když mám otáčet třeba 200 fotek po jedné, je to na hlavu. Jde to například v Microsoft Office Picture Manageru, ale ten patří do kancelářského balíku Microsoft Ofice. Mám starší verzi a tam ještě není.

Od: k2
Datum: 13.07.13 21:17

Proc se to nedari v IrfanView? Volbu hromadnyho otoceni ma.

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 13.07.13 21:24

Abys mohl fotky otočit, nemusíš je otevírat, stačí je vybrat - třeba v Průzkumníku (pokud si dáš zobrazit Miniatury, vidíš obsah obrázku i bez jeho otevírání). Pro ´ruční´ výběr více fotek myší k tomu zmáčkni CTRL. A pak je některou z vybraných klikni pravým a z menu vyber Otočení...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.07.13 23:24

Dík, funguje to *palec*. Tohle je asi nejjednodušší způsob. Já průzkumníka prakticky nepoužívám, takže jsem o téhle možnosti neměl ani tušení.

Datum: 13.07.13 21:16

Umí, umí. Zmáčknu B (batch conversion), nahoře zvolím Work as: Batch conversion, o kus níž zaškrtnu Use advanced options a vedle po kliknutí na Advanced zaškrtnu v prostředním sloupečku (zrcadlové) překlopení vodorovně/svisle, rotace doleva/doprava. OK, naházím soubory, vyberu složku pro výstup, OK.

doplněno 13.07.13 23:41:

Lokalizaci tu nemám, tak můžu jen tušit, jak se co jmenuje česky. Přinejhorším na tu chvíli v nastavení změnit jazyk *hi**smich*

Jinak 180° rotace se provede samozřejmě jako flip H + flip V, sama o sobě tam není.

Datum: 13.07.13 23:27

Já se dostal jenom k tomu "b". Tím jsem, jakožto absolutní neznalec angličtiny skončil... *hi*

Od: jodo*
Datum: 17.07.13 12:35

A z jakého důvodu nepoužiješ program XnView? Otevřeš program, dáš Nástroje, Dávková konverze, Přidat složku (s obrázky), Výstup (kam uložit výsledek), Formát (doporučuji PNG, ale může být jakýkoli), Přepneš se na kartu Transformace, zvolíš položku Bezeztrátové otočení (nebo jen otočení, kde se dá nastavit přesný úhel), Přidat (klidně s těmi obrázky můžeš udělat deset věcí najednou), Start a hotovo. Pokud se něco nepovedlo, smažeš výsledek a nastavíš jinak (jen nedávej zatržítko ke Smazat originál).

doplněno 17.07.13 12:38:

Vážně mi není jasné, proč dělat věci složitě a anglicky, když to jde jednoduše a česky. Odkaz ke stažení ze Slunečnice: http://www.slunecnice.cz/sw/xnview/

Datum: 17.07.13 13:09

"...z jakého důvodu nepoužiješ program XnView?..."

Jednoduše proto, že jsem o něm doteď nevěděl. Proto jsem chtěl nějaký takový program poradit. Takže dík za radu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.