Vypínání počítače

Od: Datum: 06.07.13 07:56 odpovědí: 12 změna: 06.07.13 20:18

Čau, samovolně se mi vypíná počítač. Dělá to asi týden. Když je vypnutý dlouho tak pak vydrží být zapnutý asi 15min a pak se restartuje a potom už se vypíná asi po minutě. Myslel jsem si že by to mohl být nějaký vir, ale vypíná se i v biosu. Takže se tam nejspíš něco přehřívá. Ale vyfoukával jsem prach (bylo ho málo) a všechny ventilátorky fungují. Co si o tom myslíte? Dík za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: chizuru*
Datum: 06.07.13 08:06

Ahoj, v BIOSU bývá v informacích teplota procesoru (případně i MCP), podívej se jaká tam je po tom co se vypne.

Ohodnoceno: 0x

Od: jeliman*
Datum: 06.07.13 08:34

Koukal jsem v biosu na teploty po vypnutí pc - teplota cpu 35 a teplota systému 43.

Od: jh*
Datum: 06.07.13 08:22

Možná v biosu nějaké chybné nastavení? Zkusit default nastavení v biosu. Kolik je volného místa na C:? Možná něco uvolněného? Chladič procesoru?

Od: jeliman*
Datum: 06.07.13 08:42

Já se do biosu moc nehrabu takže jsem tam nic neměnil. a na C: mám 30GB kapacitu a mám tam jen win a nějaký jednoduchý prográmky. takže 10GB tam bude volnýho určitě.

Datum: 06.07.13 08:56

Plný harddisk nezpůsobí vypnutí počítače... Navíc se mu to jak řekl, vypíná i v BIOSu a ten k funkci HDD nepotřebuje.
Tipovala bych to na poškození nějakého HW. Možná zdroj?

Datum: 06.07.13 09:16

Tipuji nafouklé kondenzátory ve zdroji.

doplněno 06.07.13 09:37:

Stávalo se mi to taky, vyřešeno výměnou 2 "elytů".

doplněno 06.07.13 12:33:

Práce na čtvrt hodiny a za 0 Kč (mám nějaké zásoby)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.07.13 08:30

zkus se podivat zda chladic proceru neni uvolneni a je napasovany primo na procesor /nesmi byt mezera ani mm/ a zda neni vyschla uplne teplovodiva pasta. To same muze byt i na grafice , nebo chipsetu.

Datum: 06.07.13 08:54

Vzhledem k tomu, že psal, že po vypnutí má teploty 35 a 43°C, nebude problém v chlazení.

Od: ben®
Datum: 06.07.13 09:26

Dobrý den, tak já si tipuji na špatný kontakt - přívodní kabel do zdroje, někde v kabeláži v bedně a možná i v tlačítku pro vypnutí na čelním panelu. Vše rozpojit a zase pořádně spojit. Zdravím!

Od: aaasssddd
Datum: 06.07.13 11:36

pokud by to bylo v nastavení OS tak zkus v nabídce start vyhledat progran shutdown -a a spusť ho okamžitě se zase vypne ale pokud se měl PC vypnout měl by zůstat zapnutý

Od: aaasssddd
Datum: 06.07.13 11:44

dedy pokud je jo jen softwarova chyba pokud hardware tak to fungovat nebude

Od: jh*
Datum: 06.07.13 20:18

Týden se vypíná? A co se dělo poslední den co fungoval? Tipuji návštěva odborníka co vytunil bios aby byl počítač rychlejší a nastavil teploty pro vypínání počítače v biosu. Byla bouřka? Tak to přepětím mohl odejít zdroj, síťová karta, kondenzátory v napájecí části MB. Nebo byl počítač přenášen? Tomu by odpovídal špatný kontakt procesoru s chladičem, nebo špatný kontakt napájecí šňůry nebo spadlý kabel ovlivňující chlazení. Postup od nejjednoduššího. Zkusit setup default biosu, zkontrolovat přívod 230V, vymontovat chladič procesoru a procesor chladící plochy vyčistit lihem, benzínem natřít pastou plošku procesoru chladící, vrátit správně procesor a chladič. Jinak zkusit jiný stejně výkonný zdroj, vytáhnout sít kartu zkontrolovat jestli nejsou nafouklé kondenzátory

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.