Velikost zobrazení

Od: Datum: 05.07.13 09:34 odpovědí: 6 změna: 06.07.13 12:31

Po nainstalování nového operačního systému jsem si musel nastavit v Mozile vhodnou velikost písmen.

Na domovské stránce je vše zobrazeno podle mého nastavení, ovšem na jiné vyhledané stránce je vše větší, proto musím vše posouvat posuvníkem. Rád bych měl stejnou velikost písmen všude. Jak to nastavit? Dříve jsem měl vše stejné a posuvník jsem používal minimálně.

Díky moc za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.07.13 10:13

Dobrý den, pokud jde o Firefox, tak v jeho nastavení lze zadat výchozí velikost písma. Já mám výchozí velikost 12 a stejnou i v té možnosti rozšířené. Zkrátka všude, kde se volí ta velikost mám 12 a žádný problém neřeším. Také mám aktivní volbu povolení stránkám zobrazovat vlastní velikost písma. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Od: jentakjdukolem
Datum: 05.07.13 13:15

Velikost web stránky obecně se dá zvětšovat / zmenšovat zmáčknutím Ctrl a točením kolečka myši. Na té "zvětšené" stránce bych to tímto způsobem nastavil na požadovanou velikost, zavřel a znovu otevřel prohlížeč, mělo by to pomoci.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.07.13 17:13

Také to vidím na změnu výchozí velikosti písma.

Nástroje ► Možnosti ► Karta "Obsah" ►Nastavit rodinu a velikost písma ► ► Rozšířené ►(vybrat výchozí proporcionální i neproporciální, patkové i bezpatkové písmo).

Doporučuji zaškrtnout okénko u "Povolit stránkám používat vlastní styly". Dále si můžete nastavit vlastní barvy písma, pozadí i odkazů, případně přidat další jazyky (ve výchozím nastavení máte jenom češtinu s angličtinou).

Datum: 05.07.13 19:52

Dík za radu, ale jak podotýkám správně nastavená zůstane pouze domovská stránka. U ostatních musím hýbat posuvníkem.

Datum: 05.07.13 22:44

Přiznám se, že nerozumím větě: "Dříve jsem měl vše stejné a posuvník jsem používal minimálně."

Velikost písma webových stránek totiž určuje autor stylů. Vy můžete nastavit výchozí velikost písma.

Stejně se Vám budou zobrazovat stránky, kde autor určil "pevnou" velikost písma (v pt nebo px). Tam, kde je velikost určena v % nebo em/eM či ex/eX už velikost ovlivníte jedině tím, že webům zakážete používat vlastní styly (což však může mít negativní dopad na výsledné zobrazení).

Datum: 06.07.13 12:31

doplněno 06.07.13 12:37:

Tady je příklad. Rozdílné velikosti písmen jsem dříve neměl. Omlouvám se za způsob vložení, ale nejsem tak zběhlý v PC.

Díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.