Uhozeni blesku do prijimace internetu

Od: Datum: 04.07.13 23:52 odpovědí: 2 změna: 05.07.13 00:03

DObrý den, doma na venkově nám uhodil blesk do ´´krabičky´´ která je uchycená u komínu .. Ta nám přijíma signál internetu z 800metrové dalky od hlavní vysílače.. Před par dny nám do ní uhodil blesk...a internet nejde... nejspíše to v té krabičce vyhořelo..

zitra budeme volat technika od firmy, se kterou mame podepsanou smlouvu o prijimani internetu...

Zajímalo by me.., zdali opravu či vymenu pristroje musíme zaplatit mi..., jako uzivatele...,nebo opravu či vymenu zdarma musí obstarat firma na vlastní naklady... ..

Děkuji za rady..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.13 00:01

Dobrý večer... to záleží na tom, jakou smlouvu máte s poskytovatelem uzavřenou. Pokud jste si "krabičku" koupil, tak byla Vaše a budete muset koupit druhou. Pokud jste ji však měl v pronájmu, měla by firma zajistit náhradu výměnou.

Síťová karta a PC je v pořádku? Svým způsobem můžete být rád, že to odnesla jen "krabička"... následky totiž mohly být mnohem horší.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mowla*
Datum: 05.07.13 00:03

Záleží na formulaci oné smlouvy - a tu tady nikdo neznáme...

Pokud platíte i pronájem "krabičky" a s tím spojené služby, mohla by náklady nést připojující firma. Pokud ale pouze připojení a "krabička" je vaším vlastnictvím, pravděpodobně náklady na její výměnu půjdou ´za vámi´. V tom případě doporučuju zkontrolovat si pojistku domu (a domácnosti), zda škodu kryje aspoň pojišťovna.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.