Wifi + router

Od: Datum: 04.07.13 17:17 odpovědí: 20 změna: 08.07.13 11:06

Ahoj, mám problém. Zakoupila jsem router Asus RT-N12 LX a nyní nevím ho nastavit s wifi, kterou mám free. Jde mi o zesílení signálu po bytě. Požaduje to mě připojení kabelu k modemu od poskytovatele, jenže to jaksi není možné, když chytám free wifi.Poradíte někdo jak dál? Nechci se tom už štourat, at to ještě více nezkazím. už takto mám hloupý pocit, že jsem tam zbytečně nastavila něco co nemám. Prostě lama, ale taková, která si ráda nechá poradit, pokud na ní nepůjdete jako profíci :-D Děkuji za helpnutí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.07.13 18:06
avatar

Dobrý den, Vy máte doma jediný přístup k internetu jen přes "wifinu"? Domnívám se, že se toto zařízení musí nejdříve připojit k pevnému internetu a pak samo "wifinu" vysílá. Ale příjem "wifiny" jiné to neumí. Možná budu opraven. Zdravím!

doplněno 04.07.13 22:10:

Já jsem Vás nechtěl zmást, jen jsem si nebyl jistý, zda mám pravdu. Ale, jak píše kolega, tak by to chtělo někoho, kdo už to dělal. Pro laika to zase tak snadné není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucieeee
Datum: 04.07.13 21:01

Ano, mám jen wifi. prodejcem jsem byla ubezpečena, že to půjde, proto jsem ho zakoupila. No tak nezbývá než poprosit prodejce o radu na dálku. Vám moc děkuji za odpověď

Od: jirbar*
Datum: 04.07.13 21:09

Nepíší, že by uměl režim "brigde" nebo "repeater"

http://interlink.tsbohemia.cz/asus-rt-n12lx_d162324.html

Asi bude umět jen přijmout síť Wifi a PC připojit přes LAN, případně připojit přes LAN z domácí modemu, nebo pevného internetu a vytvořit si domácí Wifi.

Takový TPLINK 743 či ještě lépe 843 umí všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucieeee
Datum: 04.07.13 22:17

nebudu popírat, že jsem měla vybraný jiný kousek, ale prodejce mi tvrdil, že to mi nepomůže, tak jsem dala na jeho radu :( Hold se stím ted budu muset poprat, pokud nepomůže, počkat na technickou podporu prodejce a nebo vrátit z5 prodejci. A to jsem takovou radost, že jsem to vyřešila.

Datum: 08.07.13 07:33

Zdravím, chci se zeptat, ta 843, na netu píšou, že může být napájena i přes kabel RJ45 a nemusí mít přívod elektřiny. To mě dost zajímá, protože řeším umístění routeru a tam kde bych ho chtěl dát, bych musel natahovat přiívod elektřiny. Bydlím v panelovém domě, kde máme od poskytovatele ve sklepě skříň, ve které je nějaký rozbočovač napájený nějakým napětím a z toho mi vede kabel do bytu, tak by mě zajímalo opravdu pokud bych do toho routeru zapojil jen ten kabel jestli by to jelo. Dík

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.13 08:49
avatar
Přečti si něco o PoE (Power over Ethernet).
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.13 09:16

moc se vtych odbornych věcech nevyznam tak sem chtěl vědět jestli to jde nebo ne a ne abych něco čet čemu stejně nebudu rozumět

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucieeee
Datum: 08.07.13 09:51

Moc nechápu, ale tento router musí být připojen do elektřiny, jinak by nejel. Nepředpokládám, že lze napájet jen přes kabel, který vede internetový připojení. Kdyby nabíjení přes usb, tak to bych brala, to by nejspíše šlo, že by se připojil k pc, ntb a byl by takto napájen. Ale přes ethernet to nelze, alespoň dle mě.

Od: jirbar*
Datum: 08.07.13 11:06

Není na tom nic složitého. Pochopitelně že každé zařízení musí mít napájení. Ta 843 o které jsem se zmínil tak umožňuje POE. Využívá se toho, že kabel LAN má 8 vodičů, ale pouze 4 jsou datové. Další 4 se využívají k napájení. Prostě třeba mám router na půdě a kabel LAN vede k PC. Pak u PC mám to POE a v něm 2x RJ45 a napájecí jack. Do něj zastrčím napaječ, kabel LAN k routru a kabel LAN k PC. Na půdě tedy vůbec nemusím mít síťové napětí. Bohužel to ale u té 843 funguje jen v konektoru WAN a já to musím mít při této konfiguraci v konektoru LAN. A pak mohu využít toto.

http://www.mader.cz/poe-pasiv…da-kabelu-injector-a-splitter

Je to něco jako rozdvojka. Na půdě u routru jeden kablík zastrčím do LAN a druhý místo napaječe. Připojím LAN kabel. Dole u PC taky připojím LAN kabel a jeden kablík zapojím do síťové karty PC a k druhému kablíku připojím napaječ.

Takže nemusím mít napaječ na půdě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 04.07.13 21:09
avatar

Když máš WiFi, tak ti snad poskytovatel připojení dodal nějakou venkovní anténu a doma ti někde vykukuje kus kabelu, kterej vede od ty antény? Nebo to máš jinak?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 04.07.13 21:18

Lucie - podle popisu to jde...

Musíš router přepnout do modu Repeater a připojit jej do té existující wifi. Pak opět připojit PC.

Není to složité, ale něco o sítích vědět musíš - na dálku ti přesně neporadím (nemám týž router).

Jen obecně - opiš si nastavení sítě v počítači (Strart - Spustit, zadej příkaz cmd a v okně spusť příkaz ipconfig /all ). Pak připoj PC k routeru do portu LAN, spusť web management, změň mod na Repeater a připojení k wifi nastav podle původního nastavení PC (router by se měl připojit). Pak restartuj počítač. Teoreticky (pokud je povoleno DHCP) by to mohlo chodit (v případě zakázaného DHCP je potřeba nastavit IP).

Nemáš možnost pozvat nějakého kamaráda, který tomu rozumí?

doplněno 04.07.13 21:19:

Varianta B je to, co píše Jirbar - přepnout router do modu AP a počítač připojit kabelem.

doplněno 04.07.13 21:20:

Lujsi - ona nemá od providera router ani modem, chytá nějakou (free) wifi...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: lucieeee
Datum: 04.07.13 22:05

Děkuji za odpověď první, která mě přesně naviguje kam mám šáhnout, toho si jako amatérka vážím. Zkusím to udělat dle tvé rady. Budu muset nejspíše někoho poprosit, jelikož sama to nedám a dle návodu to sice vypadá lehce, ale není to až tak lehké. Ještě jsem zkusila kontaktovat prodávajícího tohoto routeru a poprosit ho o pomoc při nastavení - tak snad oni něco zmůžou. Hlavně mě mrzí, že dost lidí říká, že to funkci repeater nemá a přesto mi ho prodejce prodal. nevím zda jsem uváděla typ routeru, ale je to : Asus RT-N12LX.

Od: jirbar*
Datum: 04.07.13 22:21

Pokud neumí režim "repeater" či "brigde" (v popisu to není, reklamovat u prodejce za mylné údaje. Vrátit a koupit TPLINK model 843. Ten si poradí se všemi režimy i pro případná jiné použití. Např je možno přijímat tu Free síť a vztvořit si svoji vlastní třeba zabezpečenou vlastní Wifi síť. Není o moc dražší. A taky má 2 interní antény. Případně model 743 s jednou anténou. Ten je ještě levnější než dosavadní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 04.07.13 22:24

Uváděla - bohužel, ani výrobce toto nesděluje ( http://www.asus.com/cz/Networking/RTN12LX/#specifications )... Ale zjistíš to snadno právě ve web managementu - buďto bude možnost přepnutí do modu Repeater nabízet a nebo ne. ;) A pokud ne, běž jej prodejci ´omlátit´ o hlavu - a vyměnit za jiný. :-D

doplněno 04.07.13 22:31:

Mimochodem - v manuálu ( http://dlcdnet.asus.com/pub/A…746_RT_N12LX_Manual_Czech.zip ) je zmíněna aspoň možnost provozu routeru jako AP (str. 23), takže můžeš - aspoň nouzově, připojit počítač kabelem a chytat lepší wifi signál přes ten router.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucieeee
Datum: 05.07.13 12:13

Já se na Vás nezlobím Chtěl jste mi jen pomoci a já si vážím jak Vaší pomoci, tak i té od ostatních. Mockrát Vám všem děkuji a určitě Vám dám vědět jak vše dopadlo. Dnes již odepsal prodejce, ať se obrátím na technickou podporu Asusu, že ani oni neví. Skvělé zjištění. Nejdříve jsem měla skvělý pocit z nákupu a teď to vypadá, že budu router vracet a muset vybrat jiný dle rad od lidí, kteří mi tady pomáhali. Člověk by řekl, že toto prodávají profíci, kteří vědí, která bije. Opak je pravdou.

Od: jirbar*
Datum: 05.07.13 16:10

Prodavači byli za komunistů vyučeni v oboru. Teď je všude v obchodech pouze samý podavač.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 04.07.13 21:06
avatar

Podle mně to chce připojit k routeru kterej máte od poskytovatele internetu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 04.07.13 21:20

Ty jsi stejně kaskadér. Neporadíš si se svým připojením, ale trofneš si radit jiným.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucieeee
Datum: 04.07.13 21:58

Ten nemám, když je to wifi přeci. nejde o rozšíření mého připojení od poskytovatele, ale o rozšíření signálu free wifi.

Od: jh*
Datum: 05.07.13 00:51

Tento router podle internetových diskusí má problém se stabilitou a vypadává, což lze odstranit nahráním nového firmware, ale pomůže to snad jen v režimu AP což není Váš případ vy potřebujete klienta v síti Wifi opakovač repeater, nejlepší by bylo prodejci toto oznámit a požadovat typ který nemá s funkcí repeater problémy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.