NORTON IS.; zbývá 13 dní odběru, co dělat?

Od: Datum: 04.07.13 12:04 odpovědí: 15 změna: 05.07.13 14:43

Zdravím,

já jako počítačový laik bych potřebovala poradit. Před rokem jsem si koupila notebook, na němž jsem měla zdarma na rok antivirový program NORTON INTERNET SECURITY. Nyní mi tento program hlásí, že počet zbývajících dní k odběru je 13. Z toho jsem usoudila, že můj notebook bude tímto programem chráněný ještě třináct dní. Nevím, co mám nyní dělat. Mám si zakoupit další rok tohoto programu zde ( http://cz.norton.com/)? Mám si koupit nový produkt, nebo mám nějak aktualizovat ten stávající? A jak? Jen dodám, že svůj kód k produktu zjišťuji z účtu Norton Account. Žádné jiné podklady nám při zakoupení notebooku nebyly poskytnuty.

Ještě bych se chtěla zeptat, jak to bude s platbou, pokud se rozhodnu pro nákup přes internet. V životě jsem přes internet nenakupovala, internetové bankovnictví nenám, ani se v něm nevyznám. Jak konkrétně bude provedena platba?

PS: Přikládám dvě ilustrační fotky:

Prosím o rady jako pro blbce, žádné složitosti. A předem upozorňuji, že nechci, abyste mi doporučovali jiné antiviry, i kdyby byly lepší či zadarmo. Děkuji moc za odpovědi. Anzionka.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 04.07.13 12:19

Zkušenosti z posledních let s NortonAntivirus nemám (používám jiný antivir - ale nebudu doporučovat ;) ), ale předpokládám, že licence na první rok byla ´zdarma´ jako součást balíku prodávaného s novým notesem, takže nyní už bude potřeba (za)platit...

Pokud se ti příčí platit po netu kartou (je možné platit MasterCard i VISA), můžeš zaplatit i převodem na webu je uvedeno "Nezbytné informace vám poskytneme." - po vyplnění formuláře a zvolení platby převodem (pak v bance mužeš na základě dodaných info podat jednorázový příkaz k úhradě).

Jen dodám, že - pravděpodobně, tento program po uplynutí oněch 13 dnů nepřestane fungovat, jen nebude možné stahovat aktualizace.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.07.13 12:25

Díky za odpověď. Předpokládáte správně, první rok používání byl zdarma. Takže, jak uplyne těch třináct dní, tak program bude fungovat, ale bude zbytečný, protože se nebude aktualizovat, dá se to tak říci? Takže počítač stejně nebude chráněn před viry, že? K platbě na webu, je tedy možné platit převodem z účtu. Stejně jako jsem třeba zaplatila poplatek za přihlášku na VŠ? Tj, variabilní symbol, musím zajít do spořitelny atd.

Takže si tedy mám zakoupit ten program na rok či na dva, řídit se podle pokynů nákupu, pak to zaplatím, jak dojde platba, tak mi dají nějaký kód, který napíšu na určené místo a program bude "fachčit" dále?

Datum: 04.07.13 12:35

1. no - úplně "zbytečný" nebude, jen bude postupem času chránit méně a méně - nezachytí nové viry (ale ono jich zcela nových zase ´nevzniká´ tolik)
2. ano - jde o běžný příkaz k úhradě (číslo účtu plátce a příjemce a variabilní symbol pro indentifikaci plátce), pak kód přijde mailem
3. na rok či dva - zcela dle libosti ;)
4. kód se zadá do formuláře v programu a ten bude "fachčit dál" ;)

doplněno 04.07.13 12:40:

Mimochodem - prosím tě o tykání - myslím, že jsem nejméně o generaci starší, takže si to mohu dovolit :-D - já tykám téměř všem a téměř automaticky a komunikace tykání-vykání vypadá ´divně´... ;)

doplněno 04.07.13 12:56:

A) i pokud se platba ´protáhne´, bude to OK, zejména pokud vynecháš potenciálně ´závadové´stránky
B) "beta" je testovací, jedná se o verze nové, dosud neprodávané - a také ne zcela vyzkoušené - jsou zdarma, ale Norton testerům za nic neručí, dokonce ani za to, že jim ´nezboří´ instalaci počítače (testeři jsou, obvykle, nadšenci a odborníci v dané oblasti)
C) "zkušební" verze je zdarma na 30 dnů - na vyzkoušení, zda uživateli tento program vyhovuje - pak je potřeba jej odinstalovat nebo zakoupit - proti opakované instalaci zkušební verze (a tedy ´podvádění´) se výrobci programů brání různými formami (od prostého zápisu do registrů Win po registraci identifikace počítače v interní výrobcově batabázi) - obecně řečeno to jde (teoreticky pomíjím legalitu), ale v konkrétních případech to jít nemusí

______

Tykání - dík... *pivo*

Datum: 04.07.13 12:43

Ještě jednou díky. *palec* Takže pokud se rozhodnu koupit si ten program dále, a platba bude dejme tomu trvat déle než těch třináct dní, tak se nemusím obávat s notebookem pracovat i po uplynutí těch třinácti dní, chápu to dobře? Počítač bude chráněn, ale ne tak dobře. Takže pokud nepolezu na nějaké "podezřelé" stránky, mělo by to být OK, že? A ještě jeden dotaz, na stránkách Nortonu jsem našla zmínu o beta verzích, tj. zkušební verze na 30 dní. Vím, že se to asi nesmí a také to dělat nebudu, ale napadlo mě, jestli se nedá nákup obejít tak, že každých třicet dní nainstaluji novou zkušební verzi. Jde to?

Datum: 04.07.13 12:44

OK, budu Ti tykat. Já to zase mám tak, že vykám skoro všem, automaticky. I když jsou mladší... Ale když si někdo řekne o tykání, ráda vyhovím.

Datum: 04.07.13 12:45

A proč nechceš jiný antivir? Mám CIS a jsem plně spokojen.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.07.13 12:48

Já jsem dost konzervativní, když jsem s něčím spokojená, tak nerada něco měním. Jak se říká, zvyk je železná košile.

Navíc si nejsem jistá, jestli mohou bezplatné antiviry zaručit stejnou ochranu jako ty placené. Proč jinak by byly ty placené placené, že? Jistě všichni budou mít spoustu argumentů, ale stejně...

Datum: 04.07.13 13:06

Většině běžných uživatelů stačí bezplatné verze. Placený antivir jsem neměl nikdy a přesto jsem za celou dobu používání tohoto počítače (3,5 roku) měl jen asi 2 problémy, které odhalil až Malwarebytes Anti-Malware (MBAM), vše ostatní (moc toho nebylo) chytil antivir.

Pokud nechodíš na rizikové stránky (např. warez) a nespouštíš všechno, co na internetu najdeš, moc ti toho nehrozí. Tady na poradně se dokonce někdo přiznal, že antivir ani nepoužívá (myslím, že to byl zrovna mowla).

Ano, rozdíly mezi placenými a bezplatnými AV jsou, ale nejsou tak velké, aby běžný uživatel měl důvod platit.

Nebo můžeš přejít na Linux, na který funkční viry téměř nejsou.

doplněno 04.07.13 14:07:

Já mám v počítači programy, které nejdou znovu aktivovat (z časově omezené akce), takže zálohuji vše. A na "herním" počítači mám uloženu zálohu instalačního flash disku se všemi potřebnými ovladači.

Datum: 04.07.13 13:16

Nejsem si jist, zda jsem se "přiznal" - ale ano, na některých počítačích antivir neprovozuju... ;)

Ale - důležitá data zálohuju a vlastní počítač(e) na ´hraní´ nemám problém kdykoli reinstalovat.

Datum: 04.07.13 14:58

Antivir jsem za celou dobu měl jen na dvou počítačích, na tom úplně prvním (cca 1994? tam byl F-prot a F-secure nebo jak se to jmenovalo, předinstalováno od koupě; ten první rok, kdy byl černobyl, mi to ten počítač ale stejně zabilo :)) a pak na pracovním (avg, ale ten byl přidělenej a pevnou součástí sítě).

Aktuálně na 2 desktopech a 2 ntb je nainstalován jen MS Security Essentials, respektive (na jedněch xp) Windows Defender. Nikdy žádný vir nebyl (leda nějaké tracking cookies a tak, případně očividné věci, které rozumný člověk nikdy nespustí, jako náhodný odkaz na zip, ve kterém je nějaké exe s ikonou obrázku). A to se (dříve) pouštěly cracknuté verze všeho možného, stahovalo přes Napster, eDonkey, eMule nebo jak se to všechno jmenovalo.. DC++ na veřejných i uzavřených wan sítích.. A taky čtyři roky na veřejné IP.

Datum: 05.07.13 00:23

Anzionko, máte ještě 12 dnů na vyzkoušení jiného antiviru.

Nevadí-li Vám angličtina nebo němčina, doporučila bych výborný antivir zdarma Avira. Vyzkoušejte jej a pak se rozhodněte, jestli je nutné platit za Norton IS.

Datum: 05.07.13 13:47

Můžete mi prosím někdo vysvětlit, jaký je mezi tím rozdíl?! *sok**ee*

Datum: 05.07.13 13:55

To jsem ještě našla toto:

Datum: 05.07.13 14:20

Rozdíl je v tom, kolik peněz vyhodíš, aniž by ti to k něčemu bylo...

doplněno 05.07.13 14:54:

Poslechni nás a nainstaluj si AV bezplatný, na notebook ti to určitě půjde, nevidím důvod, proč ne. Tohle jsou zbytečně vyhozené peníze, které bys mohla využít jinak.

Datum: 05.07.13 14:43

Mně nejde o cenu, jde mi o tom, abych koupila ten správný produkt. Aby mi šel na ten notebook naistalovat bez problémů. A teď si nejsem jistá, který z těchto mám zvolit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.