Router - lze použít ten modem s wi-fi od O2

Od: Datum: 03.07.13 09:07 odpovědí: 3 změna: 03.07.13 12:47

Prosím o radu. Skončil jsem s O2 (adsl), jelikož mi chtěli zdražit a přecházím na "kabelový" internet od společnosti CZNET. Je to vlastně tak, že na domě mají anténu a kabely to vedou dolů domem. Teď mi to z chodby protáhnou do bytu a vytvoří zásuvku. Potřebuji jen router, abych si udělal po bytě domácí wi-fi. Oni nabízejí router (nevím značku) za 999 Kč, což mi přijde dost.

Nevím - šel by použít ten modem na ADSL od O2 co mi zbyl? Je to právě modem v kombinaci s wi-fi (tedy routerem, ne?) - zn. Huawei EchoLife HG520i. Jde to použít nebo nejde.? Jestli nejde, tak mi prosím poraďte nějaký levný dobrý router. Díky moc všem co mi poradí.

KibokoSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.13 09:20
avatar

Modem O2 použít pro routrování nejde. Z O2 máš Modem ty potřebuješ router to jsou dvě rozdílná zařízení. Modem se sice dá použít pouze jako wifi AP v případě že by si jej překonfiguroval nicméně stejně budeš potřebovat pro oddělení sítě Router. Za 999 to máš i z prací nastavením to zase tak moc není. Jinak nejlevnější routry se dají koupit okolo 600 kc ale jejich kvality jsou přinejmenším sporné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.13 09:30

Řešil jsem před 2 lety stejnou situaci. Huawei Echolife použít lze, protože je to ve skutečnosti router. Připravte se ale na to, že můžete mít trochu problémy s nastavením, protože bude možná potřeba sdělit vašemu novému poskytovateli internetu MAC adresu toho routeru, aby si ji mohli zaregistrovat. (v nastavení routeru Huawei totiž není klonování MAC adres). Jinak levný router s mnohem lepším dosahem wifi se dá koupit už kolem 500 Kč, třeba TP LiNK TL-WR.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 03.07.13 12:47

Obávám se, že ADSL modem-router-switch (prostě HG520i) pro připojení kabelového modemu nepůjde použít. Můžeš jej použít pro vytvoření LAN i WLAN, ale nepřipojíš je na net. Nebo jej můžeš použít jako AP-switch pro připojení zařízení (max. čtyř), které (á) nemá(jí) vlastní wifi kartu(y).

Pro připojení kabelového netu musíš nějaký router koupit, ale těch 999,- je opravdu hóódně, doporučuju třeba http://www.mironet.cz/cqpoint…bit-1-x-wan-4-x-lan+dp163896/ nebo http://www.mironet.cz/cqpoint…bit-1-x-wan-4-x-lan+dp163944/ , jejich nastavení není natolik složité, abys je musel platit (pokud máš aspoň nějaké znalosti o sítích).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.