Skype - nefunguje webkamera

Od: Datum: 02.07.13 21:32 odpovědí: 5 změna: 15.07.13 20:10

Dobrý večer.

Mám notebook HP ProBook 4530s, win7 profesional, 32 bit , kamera je (asi) HP HD Webcam. Ve správci zařízení ji vidím, ale Skype požaduje nainstalovat webkameru. Kontrolka nesvítí. Žádný program jsem vědomě neinstalovala. Je možné , že jsem ji omylem nějakou klávesou či tlačítkem vypnula? Na webu jsem našla různé kombinace, jak ji zapnout, ale žádná mi nezafungovala. Nějaký návod ke klávesnici, co které tlačítko znamená ke mně nedoputoval. Dá se nějak vyzkoušet jestli fyzicky funguje?

Dík za radu a přeju stálé zdraví


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.07.13 08:36
avatar

Dobrý den, ta kamera je tedy externí a připojená k NTB přes USB. Na té kameře není vypínač? A ten kabel je zapojený na doraz? Můžete zkusit i zapojení do jiného portu USB. Nebylo ke kameře CD, kde jsou ovladače? A ve Správci zařízení není chybová hláška? Tak ještě zkuste program viz odkaz, jestli tu kameru najde a něco zobrazí. Program je jen trial verze, ale na zkoušku kamery by to mělo stačit. Pokud ji najde, tak bude asi chyba v nastavení pro Skype. Zdravím!

http://www.slunecnice.cz/sw/webcam-monitor/ P.S. Nejsem si jistý, ale pokud má ten NTB i kameru vlastní (v těle), tak by se asi měla zakázat a ponechat jen tu externí. Nevím, zda mohou být aktivní dvě kamery zároveň.

doplněno 03.07.13 08:40:

Tak jsem se díval na internet a tento NTB má kameru vlastní. Takže ve Správci zařízení by měly být vidět ty kamery dvě. Ta, co tam vidíte nyní bude ta vestavěná a ta externí tam asi není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.13 13:51

Dobrý den. Asi jsem to nenapsala moc srozumitelně. Mám kameru jen jednu - tu vestavěnou, kterou Skype "nerozezná".

Přesné znění té zprávy si bohužel nepamatuji. K notebooku se dostanu až k večeru a vyzkouším ten prográmek webcam-monitor.

Díky a zdravím.

Od: ben®
Datum: 03.07.13 17:11
avatar

Dobrý den, ano, já jsem ten dotaz pochopil tak, že z nějakého důvodu instalujete ještě ext. kameru.

Pokud jde jen o tu vestavěnou, tak předchozí rady jsou mimo, ale ten program zkuste. Ještě se také podívejte ve Správci zařízení na ovladač, zda je v pořádku nainstalován a případně ho můžete znovu přeinstalovat nebo aktualizovat - asi nejlépe z instalačního CD k NTB (pokud ho máte). A ta kamera tam musí být povolena, ale to je asi jasné. Možná je i nějaké nastavení pro kameru v Ovládacích panelech. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.13 18:18

Dobrý den. Takže problém asi bude spíš ve Skypu . Ve WebCam Monitor kamera zafungovala. Zkusím najít starší verzi Skypu.

doplněno 04.07.13 07:52:

Starší verze (6.0.3.105 jestli si dobře pamatuju) nezafungovala. Nevíte někdo jak Skype přemluvit, aby kameru rozpoznal? V nastavení jsem nenašla nic. Dík

Datum: 15.07.13 20:10

Dobrý den. Pomohlo nainstalovat až verzi 5.10.0.116. Přeji stálé zdraví a děkuji za rady. A.D.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.