Wi-fi router pro domácí použití

Od: Datum: 02.07.13 16:02 odpovědí: 2 změna: 02.07.13 17:13

Hledám nějaký cenově výhodný wi-fi router pro domácí použití/hlavně s důrazem na bezpečnost/...Má na bezpečnost sítě vliv op.systém pc na který je router připojen/xp/?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 02.07.13 16:53

Na bezpečnost sítě OS přidružených počítačů nemá valný vliv - na bezpečnost dat ale ano (je třeba mít nainstalovány patche a slušný antivir - ale to i pro připojení přímo jen jednoho počítače).

Na jakou bezpečnost kladeš důraz? - odposlechnutí síťové komunikace, nepovolené užívání sítě a nebo např. průnik do počítače/ů?

Já doporučuju např. router http://www.mironet.cz/cqpoint…bit-1-x-wan-4-x-lan+dp163944/ nebo http://www.mironet.cz/cqpoint…bit-1-x-wan-4-x-lan+dp163896/ (nikoli drahé, ale bezproblémové).

Ale, pokud jde o bezpečnost, WIFI považuju i s nejlepším běžným kryptováním za odposlechnutelné a tím i potenciálně nebezpečné, takže ´háklivou´ komunikaci vedu ´po káblu´ (takže šifrování wifi komunikace nepoužívám), WLAN mám zabezpečenu jen proti připojení se ´cizích´ počítačů (osob).

doplněno 02.07.13 17:26:

Router se připojuje k modemu a PC pak k routeru (switchi) - obvyklé je, že wifi router této kategorie v sobě zahrnuje 4-portový switch (LAN) pro připojení kabelem a wifi pro bezdrátovou komunikaci.

Pro omezení ´připojitelných´ počítačů mají routery v konfiguraci tzv. Access Control, kam do seznamu uvedeš MAC adresy wifi karet všech počítačů, kterým chceš připojení umožnit - počítač, jehož MAC na seznamu není, se nepřipojí. Velmi doporučena je také změna hesla (a pokud to jde, pak i jména) k aplikaci (web-management) pro administraci routeru - aby nikdo nemohl tebou nastavenou konfiguraci měnit.

Tím, že wifi považuju za odposlechnutelné, nepoužívám kryptovanou komunikaci - ´zdržuje´ on-li (de)kryptováním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: allabout*
Datum: 02.07.13 17:13

No,hlavě aby mi nikdo "neprolomil" heslo,tudíž se nenapojil...Takže jestli jsem dobře pochopil,přihlašování do bankovniczví apod. jen na PC,ke kterému je připojen router?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.