Ikony na ploše

Od: Datum: 02.07.13 15:48 odpovědí: 7 změna: 03.07.13 00:35

Zdravím a mám tento dotaz.Udělal jsem si na plochu ikonu z konkrétní webové stránky.Tato ikona se mi po čase změnila na ikonu s logem Firefox ale normákně otevřela stránku,Zkoušel jsem leccos a přišel jsem na toto.Klikl jsem na ní,otevřel stránku v prohlížeči Firefox ,který je nastaven jako výchozí a zkopíroval adresu z adresního řádku(před adresou ale nebylo logo.)Poté jsem otevřel Explorer a vložil adresu do adresního řádku,která se načetla(před adresou bylo logo.).Tuto jsem zkopíroval a na ploše jsem vytvořil novou ikonu.V poslední fázi se objevilo,že tato ikona už existuje,jestli ji chci změnit.Dal jsem ano a na ploše se ikona stránky změnila okamžitě z Firefoxové na tu kterou jsem chtěl.Jednou za čas se ale ikona opět změnila na Firefoxovou tak jsem ji vždy opravil zmíněnou cestou-tak jednou za měsíc.Nyní ale tento způsob přestal fungovat a když se mě systém dotáže,že ikona už existuje a zda ji chci změnit a já dám ano,zůstane pořád ta stejná Firefoxová.Včera bylo vše v pořádku,nic jsem neinstaloval.Porádíte někdo čím by to mohlo být?Ještě musím napsat,že takto jsem to dělal proto,že při načtení stránky v prohlížeči Firefox,který je nastaven jako výchozí a nakopírování adresy a vytvořrní ikony na ploše se udělala pouze ta Firefoxová,zřejmě proto,že v adresním řádku se neobjevilo před adresou logo narozdíl od Exploreru,kde se objevilo.Ještě bych chtěl poprosit:jnejsem moc zběhlý v počítačích,takže bych prosil radu jak pro blbceDíky všem.Ferda

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pinkulinka*
Datum: 02.07.13 20:57

1. Klikni na ikonu pravým tlačítkem myši

2. Zvol tlačítko: "Otevřít v programu jako..."

3. Zvol výchozí program (asi IE)

To zvládne skoro naprostý začátečník *haha*

Ohodnoceno: 0x

Od: gamapolis*
Datum: 02.07.13 21:18

Když na to kliknu pravou myší tak se mi tam možnost "otevřít v programu jako"neobjeví viz obrázek
Datum: 02.07.13 21:19

Tak obrázek se bohužel neobjevil

Datum: 02.07.13 21:04

A ve vlastnostech (klikni na to pravým tlačítkem myši --> Vlastnosti) nejde vybrat jiný obrázek (přes tlačítko Změnit ikonu)?

Datum: 02.07.13 21:14

Zdravim.Je tam jiná ikona ale zase jen Firefoxu a ja bych tam chtěl ikonu Vodafonu jako předtím.

Od: pepr®
Datum: 02.07.13 22:12

Vytvořte a uložte si ikonu (obrázek velikosti 32x32) někam do počítače. (třeba do dokumentů)

Pak použijte postup Praiva Vlastnosti - Změnit ikonu - klikněte na Procházet a najděte tu svoji uloženou ikonu. dejte otevřít a ok

Datum: 03.07.13 00:35

Předpokládám, že nejde o ikonu, nýbrž o odkaz na webovou stránku, u něhož se Vám čas od času mění ikona.

Přesuňte ten odkaz do "Oblíbených položek" a vytvořte z něj zástupce. Toho zástupce si umístěte na plochu. Uděljete si ikonu a uložte ji do adresáře s obrázky nebo s ikonami.

Pak na zástupce klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte "Změnit ikonu" ► Procházet ►a proklikejte se až k vybrané ikoně ► Použít ► Ok. Pak už by se Vám ikona měnit neměla.

___ Uložené odkazy na webové stránky přebírají ikonu výchozího prohlížeče. Toto pravidlo obejdete právě tím zástupcem.

doplněno 03.07.13 00:54:

Oprava (přeskočila jsem první krok):

... klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Vlastnosti ► "Změnit ikonu" ► Procházet ►a proklikejte se až k vybrané ikoně ► Použít ► Ok.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.