Solidní editor LaTeXu pod Windows?

Od: Datum: 02.07.13 11:25 odpovědí: 4 změna: 06.08.13 20:19

Brý den, otázka je jasná.

Nemusí mít schopnost (no, spíše neměl by být) WYSIWYG s automaticky generovaným kódem. Prozatím jsem koukal na http://www.texniccenter.org/

Existují lepší, vhodnější? Doporučíte některý?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: luke237
Datum: 03.07.13 00:44
Jestli nema byt WYSIWYG, tak ti staci bezny textovy editor. Jestli chces neco WYSIWYG, tak lidi pouzivaji asi nejcasteji LyX
Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.07.13 01:26

Asi jsem se špatně vyjádřil. Chtěl bych, aby to třeba mělo základní konstrukce v nějakých nabídkách, abych nemusel hledat všechny možné typy hodnot a proměnných, nebo jak se píše třetí odmocnina nebo m-pomlčka nebo tečka uprostřed řádku atd.. stejně tak typy stránek, číslování atd. (Jasně, věci, které se najdou během minuty někde na netu, ale mohly by tam být hned :D) Taky aby to kontrolovalo syntax, překlepy a podobně.

A pak hlavně aby to generovalo náhled kdykoli a svižně. Když jsem to kdysi v něčem tvořil na linuxu (asi gEdit), umělo to generovat jen postscript, z něj jsem druhým nástrojem generoval pdf a to jsem pak teprv moh otevřít, abych viděl výsledek *ee* (takže ani ne tak WYSIWYG, jako zdroj + okamžitý vliv na výstup)

Kouknu zatím na ten LyX, dík.

Datum: 03.07.13 08:03

Mohu doporučit TeXstudio. Už nevim, jak moc jsem to musel nastavovat, ale umí geneovat náhled na pravou stranu obrazovky a na levé straně je zdroj. A umí to třeba takové vychytávky, že když si prohlížíš to PDF v pravém okně a klikneš pravým tlačítkem + Jít na zdrojový text, tak se dostaneš na místo ve zdrojovém kódu. Má to zvýraznění syntaxe, našeptáváš, příkazy se dají vložit přes nabídku,...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.08.13 20:19

Tak nakonec zvítězil Texmaker (+ MiKTeX kvůli konzolovým nástrojům a packagům - Texmaker jako editor to v sobě neměl), s jeho pomocí se vytvořilo nejkrásnější pdfko pod sluncem.

V průběhu jsem ještě zjistil, že na Stack Exchange existuje i specializovaný http://tex.stackexchange.com/, kdyby náhodou někdo další taky něco hledal nebo nevěděl :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.