Stále klesá síla internetu

Od: Datum: 30.06.13 16:56 odpovědí: 5 změna: 02.07.13 13:02

Ahojky mám problém dříve jsem měl na wifi sílu asi 250 kbs a na kabelu asi 300 kbs . Problém je v tom že teď mám na wifi 65 a na kabelu 150 kb za sekundu . Přitom jsem ale nic neměnil ani operátora ani modem ani byt nebo nábytek a za měsíc se mi to takle zhoršilo a vypadá to že se to bude zhoršovat i na dále. Win mi ukazuje 5 čárek z pěti což je divné. A ještě jedna divná věc na obrázku je nahoře to co mi ukazuje stahování a na druhém to co mi ukazuje stav wifi .Nevíte čím to je nebo jak to mám zlepšit . Děkuji za odpověď .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.13 17:29

Zřejmě přetížení Internetu už na trase u poskytovatele kvůlu agregaci. Prostě děti mají prazdniny a stahují o 106 Ještě napiš jakou rychlost si platíš u poskytovatele + uvedenou agregaci. Pokud to bude velký rozdíl kontaktoval bych poskytovatele aby se na to trochu podíval. Taky jsem zaznamenal asi pokles o 20%. Ono stačí aby kolem vás začalo 10 lidí nonstop stahovat torrenty,uloz.to,czshare.com,... a hned to pocítíte. Můžu se plést a bude to něco jiného, ale tipuju to na podobný problém.

Ohodnoceno: 2x

Od: chizuru*
Datum: 02.07.13 11:00

Nevím jestli to je prázdninami, já mám tedy rychlost internetu pořád stejnou. Možná je to jak kde, ale já žádnou změnu nevidím.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.07.13 13:02

To pochopitelně velmi silně závisí na tom, jakým způsobem jste k internetu připojen. Pokud budete mít podle smlouvy vyhrazenou linku, neuvidíte žádnou změnu. Pokud bude připojení sdílené a maximální kapacita několikrát přeprodaná (říká se tomu agregace), poznat to při větší zátěži bude. Jde zejména o to, jakým způsobem agregaci poskytovatel provádí a jak dobře ji má nastavenou. Ale to jsou věci, které neovlivníte, resp. ovlivníte volbou toho správného poskytovatele a příslušného tarifu pro připojení.

Od: luke237
Datum: 30.06.13 22:28
Malem mi te bylo lito, kdyz jsem si precetl, ze surfujes rychlosti 65kb/s. Az z obrazku je videt, ze je to 65KB/s, coz sice neni zadna slava, ale bohate to staci.
S tvym problemem se musis obratit na poskytovatele spojeni. Od toho mu platis poplatky, aby se o takove veci staral. Jinak jak uz bylo receno, pravdepodobne lidi na tvem uzlu zacaly vice stahovat a tak vsem spadla rychlost, protoze se porad deli o stejne velkou trubku.
Nejlepsi ale mas se stejne zeptat poskytovatele.
Kdyz vedle tohoto stahovani spustis jeste jine z jineho serveru (nebo torrent), jaka je vysledna rychlost. Porad jen 300KB/s? Mozna je jen pretizeny ten zdroj, ze ktereho stahujes tato konkretni data.

Datum: 02.07.13 10:51

Mrkněte se, jaké máte parametry připojení ve smlouvě od poskytovatele. Tohle není problém u vás, signál je v pohodě, jedině by váš počítač stahoval něco bez vašeho vědomí a zatěžoval linku (například Windows Update). Viděl bych spíše souvislost s prázdninami.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.