Vymyzala jsem si nejspíš zvukovou kartu?

Od: Datum: 12.07.13 22:01 odpovědí: 8 změna: 13.07.13 12:26

nějak jsem si an netbooku vymazala zvuk.. nejspíš zvukvou kartu nebo něco takovýho? a počítáčům vůbec nerozumim.. nějaká hodná duše co by mi mohla pomoct?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.13 22:50

Zvukovou kartu si opravdu vymazat nemohla, ale ovladače k ní už ano.

1. Ujisti se, že máš zapnutý zvuk.

2. Napiš mi model notebooku a operační systém, najdu ti ty ovladače.

doplněno 12.07.13 23:11:

Předpokládám, že v tom máš WinXP - stahuj zde (klikni na "Download").

Ohodnoceno: 1x

Od: patriiiiiiiicie
Datum: 12.07.13 23:07

jasně, zaplý mám všecko. Takže mám windows xp.. a HP netbook malej je to, a vy po mě nejspíš chcete tohle: hp mini 5101? :) děkuju moc ;)

Od: pacourek*
Datum: 13.07.13 00:03

Jen doplním dobra adresa je taky slunečnice . cz jsou tam spoustu programů k počítači a jsou popsány v češtině

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.07.13 00:09
A k čemu jí to bude? Být moderátorem, tak bych ti ro smazal za porušení pravidel (nesmyslná odpověď)...
doplněno 13.07.13 11:56:

Když hledám ovladače nějakého zařízení, tak se buď podívám na stránky jeho výrobce (nejčastěji - bývají i v češtině), nebo zadám do Googlu název zařízení + "driver [operační systém]" a až na výjimky (jedna>10 let stará zvukovka) vždy najdu co potřebuji.

A tazatelka nikde neuvedla, že neumí anglicky.

Od: pacourek*
Datum: 13.07.13 00:45

Tato informace je ji duležitá do budoucna a dnes při hledání ovladačů je lepší mít popis v češtině než v angličtině takže odpověd je smysluplná

Datum: 13.07.13 02:11

Nikdy jsem si nevšiml že by na slunečnici byly někdy nějaké ovladače.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.07.13 02:10

Pacourek to myslí dobře, jenom si neuvědomil, že Slunečnice je dobrá pro ty, kdo vědí, co potřebují (kdo PC/NB trochu rozumí).

K dotazu: Co jste dělala naposledy před tím, než Vám "zmizel" zvuk?

Zdá se mi pravděpodobnější nechtěné ztišení zvuku než smazání nebo zákaz ovladačů (jestli PC/NB moc nerozumíte, asi do nastavení nezasahujete ani nemažete nic ze složky Windows).

Zvuk lze ovládat softwarově (to se tohoto případu asi netýká) i hardwarově (mohla jste nechtěně o něco zavadit).

Od: buss®
Datum: 13.07.13 12:26

Napřed by bylo vhodné říci, jaké operace byly činěny aby se mohlo něco "vymazat". Pokud se nezasahovalo do systému, nemazalo na disku kde je systém, tak je chyba jinde.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.