Windows 8- chyba

Od: Datum: 29.06.13 20:04 odpovědí: 7 změna: 30.06.13 12:13

Dobrý večer, mám problém s windows 8 když zapnu počítač napíše mi to že se oběvila chyba a že počtač je třeba restartovat. Po restartu se pc stejně nespustí a když chci dát obdovení do továrního nastavení chce to po mě obnovovací nebo instalační médium. Ale po vložení instalačního CD mi to napíše že médium není platné...nevěděl by někdo co s tím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pearmonik*
Datum: 30.06.13 02:18
Nahrej si win7, vistu nebo xp a je po chybe, win8 je jedna velka chyba
Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 30.06.13 07:02

Dobrý den, a to instalační CD je originální nebo vypalované? A je určitě stejné, z kterého byla provedena ta instalace OS, který je na HDD? Je to CD čisté a nepoškrábané? Zkuste doplnit svou otázku. Zdravím!

doplněno 30.06.13 10:18:

Není těch instalačních CD více? Pokud ano, tak vložte to první. Jinak nějaký postup je viz odkaz a asi by bylo dobré si to pročíst - je totiž možnost, že se dá přijít o uložená data.

http://windows.microsoft.com/…ws-8/restore-refresh-reset-pc

doplněno 30.06.13 10:50:

A co nouzový stav? Při bootování (zapnutí nebo po restartu) PC opakovaně a silně mačkat klávesu F8.

doplněno 30.06.13 11:28:

To jste v BIOSu PC - tam bych chybu nehledal. Ale, klávesou F8 by se mělo snad dostat do nouzového stavu a tam zvolit asi "Spustit PC s poslední známou konfigurací" - snad to je takto i v OS WIN-8. Já ale tento OS nemám.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.06.13 09:54

Ano CD je originální a poškrábané není.

Datum: 30.06.13 10:44

Ne. Instalační CD je jen jedno...zkoušela sem 32bit i 64bit ale nejde ani jedno. Částečné obnovení taky nefunguje.

Datum: 30.06.13 11:21

A co dál?

Datum: 30.06.13 11:50

No když mačkam F8 tak se dostanu sem.

Od: ben®
Datum: 30.06.13 12:13

Dobrý den, tak jsem hledal na internetu a OS WIN-8 už prý nouzový stav klávesou F8 nemá. Tak to se Vám omlouvám. Ale, když se dostanete do BIOSu, tak tam zkuste zvolit bootování z DVD mechaniky jako první - potom nastavení uložit a restart. CD v mechanice ponechejte a uvidíte, zda se začne načítat. To by znamenalo, že je CD v pořádku. Jenom nevolte instalaci, ale jen tu obnovu.

A rozhodně se nesmí zformátovat HDD - to by vedlo ke ztrátě dat na HDD. Pokud se CD ani nenačte, tak už dál nevím. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.