Monitor nefunguje správně

Od: Datum: 29.06.13 12:23 odpovědí: 5 změna: 29.06.13 15:14

Zdravím technicky vyspělejší jedince a žádám o radu.

Mám stolní počítač s operačním systémem Windows XP. K němu je připojen monitor Samsung...bez problémů všechno fungovalo, ale teď, když zapnu počítač, monitor jakoby naběhne, ale po někulika sekundách se přepne do stand-by režimu. Počítač normálně běží dál, ale na monitoru nejprve vyskočí obrázek s nápisem: MSI Motherboard AM2 Platform ( a pod tím je text: Press "Tab" to switch to POST or press "Del" to run BIOS setup ) ... potom se objeví jenom úvodní obrazovka, kde je ikona Windows XP se zobrazením nabíhání OS, no a pak už jen tma a na monitoru se rozbliká ikona stand-by režimu. Na druhém stolním PC monitor normálně funguje...Pokud vás napadá, v čem by mohl být zádrhel, rád se nechám poučit. Já sám předpokládám, že chyba bude asi někde v ovladačích grafiky.

Předem děkuji za případné postřehy a přeju hezký zbytek soboty.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: chizuru*
Datum: 29.06.13 13:14

Zdravím,

podle popisu není problém v monitoru, ale v počítači. Buď je problém s operačním systémem, nebo je grafická karta jednou nohou v hrobě. Když se přepnete do POST (Power-On Self Test) tou klávesou Tab nepíše nějaké chyby? Nebo případně nepípne při startu počítač více než jednou?

Ohodnoceno: 0x

Od: artrosis
Datum: 29.06.13 13:43

tak jsem to zkusil, ale počítač na stisknutí Tab nijak nereaguje...po stisknutí stejně naskočí ikona WinXP a pak to přepne do stand by. Zkoušel jsem i odpojit a připojit klávesnici a normálně funguje...a při startu mi počítač nijak nepípá. Tak nevím...

Od: chizuru*
Datum: 29.06.13 13:51

Předpokládala bych, že s BIOSem jste nic nedělal. Ale stejně, zkuste restartovat BIOS, na základní desce je taková placatá baterie (CR2032) a za pár sekund ji tam vrátit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.06.13 14:21

Tak jsem to rozebral, baterii vyndal a zandal...teď mi to nabízí dvě možnosti:

F1 to run setup

F2 to load default values and continue

předpokládám, že mám dát F2, aby se nahrály původní hodnoty...ptám se jen pro jistotu, abych to nedohnojil ještě víc, než už to je :)

Datum: 29.06.13 15:14

tak jsem to risknul, zmáčknul F2 a kupodivu to naběhlo...takže doufám že to bude fungovat. Velice vám děkuji za odborný dohled a nasměrování správným směrem ;) Je vidět, že chlap dokáže cokoliv, když ho vede správná žena :) . Přeji hezký a ničím nerušený zbytek víkendu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.