Nejede myš a klávesnice (usb)

Od: Datum: 07.08.13 23:00 odpovědí: 11 změna: 08.08.13 13:51

Zrdavím zdejší rádce.

Přítelkyni se podařilo zamáčknout tlačítko v desktop PC tak, že zůstalo zaseknuté a tím tlačilo na "start" počítače možná i minutu né li dýl. Tlačítko jsem vymáčkl a PC normálně zapl. Došlo k reinstalaci Biosu a když už se počítač načetl přestala jet myš a klávesnice zapojené do usb konektorů. Nefungují ani přední usb, když k nim připojím mobil, tak nabíjí, ale v systému se mobil neukáže.

Zapojil jsem starou myš ještě se speciálním konektorem pro myš a ta jede. Skusil jsem tak udat systém do dřívější obnovy, ale ani to nepomohlo. Takže ovladačema to nejspíš nebude. Takže si nevím rady jak se dostat i do Biosu bez klávesnice... Mohl by aji úplně odejít usb řadič na desce?

Možná seženu klávesnici se starým konektorem, ale i tak by mě zajímalo jaký názorn na tento problém máte a nějaké rady jak postupovat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 07.08.13 23:21

Co znamená - "Došlo k reinstalaci Biosu "? Když počítač restartuješ, dostaneš se do BIOSu? - funguje klávesnice a myš? Pkud ano, zkontroluj nastavení USB.

doplněno 07.08.13 23:45:

OK - asi bych začal otevřením počítače a zkontroloval, zda jsou karty (zejména karta USB portů) dobře zapojeny ve slotech - karty vyjmout a znovu vložit do slotů.

doplněno 08.08.13 00:03:

No - pokud jsou USB on-board, zresetoval bych CMOS (paměť BIOSu) - na desce je jumper, pokud nemáš popis boardu, stačí na pár minut vyndat baterku (obvykle je to CR 2032).

Ohodnoceno: 2x

Od: edge®
Datum: 07.08.13 23:37

Já přesně nevím co se s biosem stalo. Prostě se jakoby znovu indikoval. Právěže myš ani klávesnice nereaguje ani při startu PC. Normálně se klávesnice rozsvítí téměř hned po startu PC, ale momentálně jsou diody zhasnuté.

doplněno 07.08.13 23:43:

ronyx: Bezdrátovou mám jen myš a na vysílači tlačítko není. Myš obsahuje pouze On/Off. Ale všemožné zasouvání vysouvání usb konektorů a následných restartů jsem již zkoušel nespočet. Jde oto, že ani ten mobil počítač neregistruje, pouze nabíjí. Klávesnice je tedy drátová.

doplněno 07.08.13 23:58:

A pokud jsou všechny usb porty k desce napevno? Nemám žádnou rozšiřující kartu s usb porty. Možná leda porty zepředu PC, které jsou připojovány kabelem na desku.

Datum: 07.08.13 23:54

Tak to netuším, kde je zrada.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.08.13 23:36

Můj tip je, že se klávesnice a myš nespárovala s vysílačem/přijímačem zastrčeným do USB portu (občas se mi to stane). Takže spárovat - zmáčknout tlačítko na USB vysílači(příjímači a totéž udělat postupně na myši a klávesnici. Někdy to chvíli trvá, než se to "chytí". A je ideální, aby vzájemná vzdálenost byla co nejmenší.

Datum: 08.08.13 00:32

Zkus ten BIOS resetovat znovu. Na základní desce najdi tlačítko "RESET" a podrž ho minimálně 10 vteřin.

Datum: 08.08.13 09:56
Základovka nebyla z těch dražších takže tlačítko tam nejspíš nebude. Skusim teda vyndat baterku. A ten reset se provádí se zapnutým nebo vypnutým počítačem? A vyndání baterky taky asi na 10 vteřin?
Zatím teda diky všem ozvu se jak to dopadlo.
Od: ben®
Datum: 08.08.13 09:58

Dobrý den, PC musí být zcela vypnuto. Zdravím!

doplněno 08.08.13 12:05:

V BIOSu by mělo být asi toto: USB ports = enabled USB keyboard = enabled Potom vzadu Save and Exit.

doplněno 08.08.13 13:54:

zajixxx - musíte číst vše a pozorněji.

Datum: 08.08.13 13:51

A jak se do toho biosu dostane když mu nejde klávesnice? xDDD

Od: mowla*
Datum: 08.08.13 10:38

Počítač musí být vypnutý!

Baterku vyndej na aspoň 10 s, když bude vyjmutá 5 minut, taky se nic nestane.

doplněno 08.08.13 11:30:

A do BIOSu se po restartu nedostaneš proč? - objeví se hláška,stiskneš (klidně opakovaně) klávesu a PC nereaguje?

doplněno 08.08.13 11:51:

Jaký máš BIOS? napiš typ a verzi nebo nafoť obrazovky - hledej někde v Advanced nebo Peripherial...

doplněno 08.08.13 11:57:

Případně by tam měla být položka Load dafaults (nebo tak nějak).

doplněno 08.08.13 12:05:

Tak výborně - konec dobrý, všechno dobré... :-D

Datum: 08.08.13 10:49

Počítač jsem vypnul, odpojil od napájecího kabele abaterii asi na 2 minuty vyndal. Počítač jsem zapnul a problém stále trval. Provedl jsem akci znovu, ale stále bez výsledku. Jediná změna co proběhla, že se datum nastavilo na 1.1.2009.

Když se počítač zapnul tak jsem klávesnici mohl použít ale při normálním startu PC jsem se do biosu ani po následným restartu nedostal.

doplněno 08.08.13 11:23:

Vyzkoušel jsem ještě při zapnutí PC podržet na minutu tlačítko start asi na 1 minutu a opakovalo se to stejné co včera tentokrát jsem si to zapamatoval. Psalo to Bios Auto-Recovering.

Nicméně klávesnice a myš bezezměny. Včera navíc nejel ani monitor, tomu pomohl pouhý restart, kdy se potom ukázalo to Recovering.

doplněno 08.08.13 11:48:

Žádná hláška, počítač ani po násobném stlačení "del" nereaguje a zapne se normálně na úvodní plochu.

Ale připojil jsem už jinou klávesnici s PS/2 takže se do biosu již dostanu, ale stejně nepoznám zdali tam je něco špatně nebo dobře.

doplněno 08.08.13 12:03:

Tak super už to jede. Změnil jsem všechny položky co se týkají usb z Disabled na Enabled, klávesnice, myš aji mobil se připojí bezproblému.

Díky moc!

Datum: 08.08.13 10:53

Ještě zkus zkontrolovat baterii v klávesnici, mohl to být jen zajímavá shoda náhod.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.