Excel - úprava komentáře

Od: Datum: 25.06.13 14:37 odpovědí: 6 změna: 26.06.13 09:58

Ahoj, mám vytvořenou tabulku a v jejím záhlaví, které je uchycené příčkami, takže je nepohyblivé. Příčky mám dané hned pod záhlavím. Je to statistika, takže se to velmi hodí to mít neustále na očích. Skoro ke každému popisku záhlaví mám daný komentář, který mi napovídá, ze kterých možných variant mohu do tabulky vybýrat. Jelikož je komentář několikařádkový (nutnost), jakmile chci do tabulky zapisovat o několik řádků níž, komenář se mi neodkryje celý, ale pouze ta část, která je na řádku.Proto by mě zajímalo, jestli je pro to nějaké rozumné řešení, nebo jestli jde pohybovat s komentáři a nastavit si vlastní umístění?

Díky moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 25.06.13 14:44

Kdyz dam Edit commnet, tak se mi to pole ohranici takovym srafovanim, za ktere lze chytnout (ukazatel se pri najeti na srafy zmeni na ctyrsmernou sipku) a libovolne lze polem pohybovat a umistit ho.

Pri dalsim zobrazeni je komentar presne tam, kam sem si ho pretahl.

Ohodnoceno: 0x

Od: tecr®
Datum: 25.06.13 15:04

Tuto verzi jsem zkoušela, ale ani jednou komentář nezůstal na správném místě, ale vždy se přesunul zpět na původní místo. Komentář jsem dala upravovat, přesunula a pak klikla na vedlejší buňku. Při najetí myši na buňku s komentářem byl komentář zase na původním. Dělám něco špatně?

Datum: 25.06.13 15:00

Pokud vám jde o to, že okénko komentáře je velikostně nevyhovující (např. z 6 řádků textu komentáře vidíte jen 3), můžete buď přes editování nebo u LibreOffice kliknutím do komentáře vyvolat jeho editaci. Pak se, jak už bylo kolegou zmíněno, změní šipka na 4 směrnou a když ji posunete buď na jednu z rámovacích čar, nebo do rohu, změní se na 2 směrnou a tahem za roh nebo rámovací čáru upravíte velikostně komentář ke své potřebě, aniž byste změnil jeho umístění (pole komentáře tak můžete míst třeba přes půl strany a kometář může mít libovolný počet řádků a všechny budou vidět). Upravovat velikost pole lze upravovat i průběžně při vypisování textu (píšu. zjistím, že okno je malé a text už není celý vidět, tak si pole zvetším nebo zmenším a pokračuju).

Od: tecr®
Datum: 25.06.13 15:11

Ano, to máte pravdu. Velikost komentáře mám ale nastavenou správně. I když máte skvělé postřehy a tipy!

Problém vidím v tom, že řádky 1-4 mám ukotvený, ve čtvrtém řádku potřebuji mít komentář. Když mi řádky na obrazovce pokračují 5, 6, 7,..., vidím celý komentář tak, jak má být, ale když začnu rolovat směrem dolů např na řádek 105 a podívám se na ukotvený 4 řádek - jeho komentář je jen po čtvrtý řádek, ale ten text, který přesahovat na pátý a šestý řádek se již nezobrazuje. Nevíte, co s tím?

Datum: 25.06.13 15:39

V tom případě bych daný problém obešel pomocí 2 způsobů - zaleží, který vám bude vyhovat víc.
1) ukotvit ne jen první 4 řádky, ale ukotvit tolik řádků, přes kolik se jich komentář normálně zobrazuje
2) okno komentáře neroztahovat na délku (dolů), ale na šířku tak, aby komentář měl méně řádků
Pokud máte komentář např, na 4 řádku a ukotvené jen první 4 řádky, roztáhněte komentář ne dolů, ale nahoru.

Datum: 26.06.13 09:58

jestli trošku rozumíte anatomii Excelu, pak komentář se podobá objektům typu tvar (shape). Tvary jsou ty všechny čáry, čtverce, obdélníky a hvězdičky, které můžete vložit na plochu Excelu. Mají tu vlastnost, že se rolují spolu s tabulkou a při rolování mizí za ukotvenou příčkou. Jak jinak taky.

Trvale do nějaké pozice lze umístit jen ten komentář, který je nastavený jako viditelný a je vidět stále. Ten se vám skutečně nepohne.

Neviditelný komentář se zobrazí jen tehdy, když se kurzorem postavíte do jeho buňky. Zobrazí se na výchozí pozici, která je pevně daná. Výchozí pozici nejde nijak změnit, jedině makrem.

Například příkaz

Range("A4").Comment.Shape.IncrementTop -10
vám posune komentář nahoru o deset excelovských pixlů.

Se obávám, že vám zbývá jediná možnost. Upravte výšku řádků v záhlaví a naformátujte font komentáře na menší velikost písma, aby se vám komentář vešel do záhlaví celý. Tak jak vidíte na obrázku.

Nic jiného vám asi nezbude.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.