1x

Stolní pc nebo notebook?

Od: Datum: 24.06.13 19:45 odpovědí: 6 změna: 24.06.13 23:48

Ahojte,nemužu se rozhodnout jestli si mám v budoucnu (tím myslím tak 2-3 roky) koupit notebook nebo stolní pc.

Na počítači hraju hlavně hry (ted mám momentálně notebook a naké hry např: minecraft se mi seká)

Uvažoval jsem o stolním pc ale na ten nemám místo prostě mám malej stul a nevejde se mi tam

O notebooku jsem taky přemýšlel. Notebook si dám do police a mám místo. Ale nevím co je pro mě lepší jestli bych si nacpal stolní pc nastul a nehnul by se. Nebo herní notebook poradíte?

Dále bych chtel náké info např: Jestli mají notebooky stejnou grafickou kartu jako stolní pc atd. Nebo procesor atd.

PŘEDEM DĚKUJI ZA ODPOVĚDI.

(PS: Na silvestra chodím k babi kde pařím až do pulnoci a beru si sebou svuj notebook)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.06.13 20:11

Stolní PC přece nemusí být na stole. Většinou stojí buď na zemi, nebo v útrobách počítačového stolku, jak to mám já.

Pokud jde o můj názor, lepší je klasické stolní PC. Bývá výkonnější, poměr cena/výkon je příznivější oproti notebookům. A navíc není tak poruchové. Dá se snadněji upgradnout, přikoupit RAMka, graf. karta atd.

Silná výhoda notebooku je zase v tom, že se lehce přemisťuje. Takže je na tvém zvážení, nakolik plánuješ cestovat...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.06.13 20:21

Notebook a hry nejdou dohromady (kromě high-end NB za mnoho desítek tisíc např. Alienware nebo Asus ROG, které jsou ale tak těžké, že stejně skoro nejdou přenášet) . Pokud chceš hrát, určitě počítač stolní. Snáze rozšířitelný a při stejném výkonu výrazně levnější.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.06.13 20:48

A kolik by my takovej stolni pc mohl stat penez? ( myslim komplet. obrazovka,kavesnice,repraky,mikrofon,mys atd?

Tak ja to v budoucnu az si ho budu kupovat tak si to nak naplanuju kam ho dam naměřim to a podle co se mi do pokoje vejde tak si koupim velkej.

Datum: 24.06.13 20:50

Bude stát tolik, kolik jsi ochoten utratit. A Mid-Tower skříně jsou všechny přibližně stejně velké.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.06.13 22:36

Posílám odkaz na PC sestavy. Koukni se na standardní PC, v parametrech jsou uvedeny rozměry v cm.

doplněno 24.06.13 22:37:

http://www.alza.cz/pc-sestavy/18842956.htm

Ohodnoceno: 0x

Od: lipoz
Datum: 24.06.13 23:48

Nechápu proč řešíte co bude za 2-3 roky, obzvlášť v oblasti počítačů. Protože právě v ní neustále dochází k neustálým inovacím a 2-3 roky se toho může stát opravdu hodně. Před 3 roky jsem si koupil notebook s processorem i7, který byl sice výkonný, ale na tak malém prostoru bylo těžké grafiku i procesor uchladit a větrák notebooku byl neúnosně hlučný, navíc se otáčky neustále měnily. Vydržel jsem to 3 dny, pak jsem ho šel vrátit. Za půlku jsem si koupil stolní PC, které má ještě vyšší výkon a není slyšet vůbec. Zatímco notebook se mohl uvařit, stolní PC má totální lehy a svým tichem a "pokojovou" teplotou mi dává najevo, že ho jen "lechtám".

Mezitím však došlo k velkému pokroku a notebooky jsou postupně nahrazovány ultrabooky a některé z nich jsou naprosto tiché. Přesto i v současné době platí, že stolní sestava s vysokým výkonem stojí PODSTATNĚ méně než notebook se srovnatelnými parametry. Stolní PC můžete na rozdíl od notebooku snadno upgradovat, např. si koupit lepší grafickou kartu atd.

Řešil bych to jednodušše _ až to bude aktuální, přečetl bych si doporučené (nikoliv minimální) konfigurace k oblíbeným hrám, k tomu přihodil nějakou rezervu a podle toho se rozhodl. Může se stát, že za 2-3 roky budou k dispozici výkonné noteboky za tak přijatelné ceny, že stolní PC už nebude mít smysl kupovat.

Také si můžete koupit tablet, na kterém si sice nezahrajete všechny hry, ale na zabavení u babičky by rozhodně stačit měl. Případně koupit třeba xBox, který k ní snadno přenesete.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.