Tiskárna netiskne jak má

Od: Datum: 20.06.13 16:44 odpovědí: 6 změna: 21.06.13 09:52

Zdravím, mám tiskárnu Epson DX 4400,A chtěl bych se zepat proč nebo z jakýho důvodu mezi slovy či obrázky se tvoří čáry.Děkuji.

http://files.uloziste.com/8e3952e081f5aade/Bez%20n%C3%A1zvu.png

doplněno 20.06.13 21:20:

tak jsem podle návodu vyčistil trysky,trochu se to zlepšilo,taky jsem vyměnil černou barvu,měl jsem originál,ale došla i žlutá a červená (je to kup z druhé ruky), vytiskl jsem 3 zkušební listy a čar je tam o poznání méně,ale zas když jsem poté tiskárnu vypl a po chvíli zapl, abych si něco vytiskl,tak mi tisk nejde,nejde ani kopírování ani sken.Neveme si to ani papír. Co teď?

doplněno 20.06.13 21:55:

Hlásí to chybu že nerozezná barvy,přitom černá je origoš,to budu muset dokoupit i ostatní aby to fungovalo,nebo co s tím křápem?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 20.06.13 17:06

Zřejmě máš přicpané trysky - spusť si čištění tiskové hlavy - možná bude potřeba i opakovaně.

doplněno 20.06.13 18:15:

Tady je postup pro čištění - http://support.epson-europe.c…tml/maint_2.htm#s-00900-00200

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.06.13 17:09

Zřejmě určitě zaschlé trysky... většinou se to dá rozchodit... vyháhnou cartidge, a nechach odmočit přes noc v destilované vodě ( 2, 3 mm hladinka odedna nádobky... nesmí se dostat k elektronice!

Od: bmbx®
Datum: 20.06.13 23:33

zajixxx:

Epson není Canon nebo HP má zcela jiný princip tisku, tam se cartridge můžou odmáčet jak dlouho chceš *smich*

Datum: 20.06.13 17:19

kde to mám pustit prosímtě to čištění je to moje první tiskárna nemám v tom praxi dík.

Od: bmbx®
Datum: 20.06.13 20:37

Jsou ty čáry způsobené chybějícím tiskem (bílé) nebo naopak "přebývajícím" tiskem tedy barevné/černé tam kde nemají být?

Od: hafa
Datum: 21.06.13 09:52

Čáry mohou být způsobeny přebytečným nashromážděným inkoustem v okolí náplně, nebo jiným znečištěním v místě dotyku s papírem (prach, vlas). Zkontrolovat a opatrně vyčistit. Jinak tiskárny je při problémech vždy nutno nejen vypnout, ale úplně vytáhnout zdroj ze zásuvky a nechat cca 1/2 minuty ( když to nepomůže, tak vyjímečně i dýl), aby se zdroj vynuloval (50% všech závad)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.