Jak vydělat programováním v 11 letech?

Od: Datum: 20.06.13 14:41 odpovědí: 13 změna: 24.06.13 12:16

Dobrý den, mám dotaz je mi 11 let a hodně se učím na počítači. mezi moje záliby patří programování, konfigurace pc, a další věci na pc. Programovat umím již v HTML, CSS, PHP, AJAX, MYSQL, JAVA. A chci si vydělat nejaké ty penízky nečekám od toho moc ale zase tak aby mi to ten 1000 - 2000 Hodilo měsíčně.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.13 15:38
avatar

Zkus programovat ty tzv. mini hry a pak je prodávat přes zahraniční herní weby za provizi z prodeje. Bude to těžký začíná být v IT konkurence a to nemluvim o IT trhu z Asie včetně Indie a Ruska ty zachvíli spolknou celý trh. (např: v Indii normální IT firma to je největší skladovací hala v ČR plná lidí a počítačů na sobě nalepených, ale chytrých a šikovných jako pra** Najdi si IT firmu co tě bude podporovat studijně i finančně a pokud budeš dobrý, tak máš budoucnost zajištěnou. Jestli domací či zahraniční záleží na tvých jazykových schopnostech. Vzdálenost dneska nehraje roli. Ber to jako, že jseš dobrý ve fotbale a nějaký klub si tě upíše do budoucna. Hodně štěstí. Věk na to máš ideální.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.06.13 15:40

Vykašli se na to, na programování za peníze máš dost času. Uč se, sbírej reference.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 20.06.13 19:15

máš nějakou ukázku tvé práce? třeba stránky nebo tak neco?

doplněno 20.06.13 19:16:

tím že umíš programovat znamená, že umíš s editorem nebo sám píšeš zdroják a pod?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fretka323*
Datum: 20.06.13 19:21

nechci Vám do toho kecat ale jstli umí PHP AJAX JAVA a MySQL tak musí umět psát zdroják. Já na tom jsem podobně, sice je mi o 2 roky více a nechci si programováním vydělávat ale vím že jestli píše pravdu a né že v všech těch jazycích umí jen HelloWorld tak je fakt dobrý ja jich umím jen pár a myslím si že si tímhle repertoárem programovacích jazků a jesti je umí dobře tak si myslím že si vydělá peníze i kdyby mně jen prodávat kámošům cracky na hry nebo hesla na FB (neříkám ale aby to dělal :D )

Hodně štěstí myslím si že něco najdeš!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.13 22:11

Je plno lidí co si myslí že "umí PHP AJAX JAVA a MySQL" ale přitom umí jen lepit nalezené kousky zdrojáků nebo nainstalovat opensource bez znalosti potřebnými k úpravám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fretka323*
Datum: 21.06.13 14:25

Aha ale to potom nemá s programováním nic společného :D

ikdyž ptal jsem se několika programátorů a většina znich mi potvrdila že kdysy se psalo pomocí dvou kláves: 0, 1

No a dneska se píše taky dvěma klávesama ale je to Ctrl+C :P

doplněno 21.06.13 14:27:

Já sie dělám něco i v editorech, ale radši píšu zdroják. je to větší zábava a pak mám pocit že jsem něco dokázal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.13 12:17

A když nepoužíváš editory, tak to jako ten zdroják píšeš telepaticky? *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: programator
Datum: 24.06.13 12:16

Ano mám, např. minecrafak.cz

Od: jackr*
Datum: 20.06.13 20:03

Mě je o 2 roky více. A počítače mám jen jako zábavu. Přsto že toho umím také hodně převážně HTML PHP CSC tak mě to moc nebere. Programování programů už vůbec né (když tak jen návrhy co by mohlo existovat). To už rači skládám PC nebo instaluju OS a TD. Chci dělat uplně něco jiného ale jelikož mi to ZATÍM věk ani finance nemožňují tak si takhle hraju.

+ nějaká ta elektronika

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh*
Datum: 20.06.13 21:38

No co? Zřejmě dobrej oddíl. STS Taťkův bílý kůň.

Pro programování by také byly dobré znalosti fyziky a matematiky. Později statistiky a elektroniky. Také jsou důležité SQL a replikace clusterů. Třídění dat se statisíci položek. Připojování k databázovým serverům přes konektory ODBC nehledě na znalosti systémů a nastavování přístupových politik uživatelů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.13 22:40

a můžeš nám tu ukázat nějakou svou práci?

jak říkáte většina lidí opravdu jen stahuje z netu kusy kodu a lepi to dohromady. a navic na vsechno jsou dnes editory... takze delaji v editorech a myslí si jak programují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.13 15:49
avatar

No nevím kamaráde, ne že bych ti chtěl brát iluze, ale mám dotaz já na tebe.

Umíš programovat nebo něco naprogramovat? Mezi slovy programovat a něco naprogramovat totiž zeje propast. Taky jsem se učil programovat a moc dobře si pamatuji, jak tvrdý a dlouhý boj je naučit se obyčejný VBA a ještě mnohem delší a mnohem tvrdší boj je naučit se C++. No a C++ je blízký příbuzný Javy. Nemám pravdu?

*

Já bych ti spíš poradil vytvořit web a na něj vložit řešené školní úlohy. Lidi jsou líní přemýšlet a školní děcka zvlášť. Zato s vyhledávačem a se schránkou Windows umí zacházet každý. Když budeš mít na takovém webu návštěvnost, budeš na něm moci umístit i reklamu. A když bude reklama, budou i nějaké penízky. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.06.13 21:32
avatar

Nevím, co přesně myslí Kratast těmi "editory". Jestli IDE nebo návrh GUI nebo co.

Jisté je, že věci jako intellisense, přejmenování proměnné/metody (s ohledem na scope), refactoring, šablony konstrukcí (ne blbosti jako if else, ale spíš classy) jsou věci, které extrémně šetří čas. Můžete se chválit, že totéž zvládnete i v notepadu, ale v pořádném IDE totéž zvládnete třeba 3x rychlejš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.