Jak změnit původné text na internetu?

Od: Datum: 19.06.13 15:24 odpovědí: 5 změna: 30.06.13 08:10

Zdravím, zajímalo by mě jestli se nějaký způsobem dá změnit text na libovolných webových stránkách. Nemyslím tím žádný hack, nebo poškození daných stránek ale jen úpravu textu, který uvidím jen já na svém PC.

Vám, že to šlo přes nějaký program ale nepamatuji si jak jsem jmenoval. Např. větu "Pes štěká na kočku" jsem přepsal na "Kočka štěká na psa" pak se to potvrdilo a vypadalo to jako by to na těch stránkách bylo napsáno administrátorem.

Děkuji za rady a ještě jednou zdůrazňuji, že tím nechci nikoho poškodit :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 19.06.13 15:38

Na serveru, zdrojový kód přepsat nejde-je chráněn heslem. Prohlížeč k tomu těžko "přemluvíš". A tak jediná cesta by asi byla stáhnout si kód té stránky do počítače, a upravit si zdrojový kód stránky ve svém počítači. Třeba v textovém editoru. Ale spouštět musíš potom tuhle stránku offline z adresáře, kde to budeš mít uložené.

Ohodnoceno: 0x

Od: hm®
Datum: 19.06.13 16:35

Určitě by to šlo nějakým upraveným/speciálním proxyserverem pro http. Proxyserver normálně sedí mezi prohlížečem a internetem, prohlížeč je pak nastaven tak, aby ten proxyserver využíval (všechny požadavky posílá jeho prostřednictvím). Proxyserver je normální, dost často používaná, technika třeba ve firmách. Obvykle prohlížeči posílá přesně to, co získá z internetu, ale může blokovat nějaké stránky, nebo něco přesměrovává apod. a dovedu si představit, že někdo udělal i verzi, ve které si můžeš uložit text pro nějakou adresu a on pak automaticky upravuje originální stránku (ta změna je pak samozřejmě opravdu vidět jen v těch prohlížečích, které přes něj komunikují).

Takže určitě to jde, ale ještě jsem o tom neslyšel.

Datum: 19.06.13 18:10

Tak jestli to chcete jen změnit u sebe, tak můžete uložením (stažením) stránky a následnou editací, nebo jestli fakt jen dočasně, tak třeba takhle: (v chromu F12 nebo pravý klik, inspect element, edit as html)

doplněno 19.06.13 18:10:

Tak přece mají obrázky omezení velikosti :)

Od: luke237
Datum: 20.06.13 05:47
To bude asi neco postaveho nad GreaseMonkey nebo podobneho principu z jinych prohlizecu (tedy program na zmenu obsahu stranky po stazeni z Internetu a pred jejim vlastnim zobrazenim v prohlizeci).

Datum: 30.06.13 08:10
v opeře dám ctrl+u, přepíšu ve zdrojáku co chci, ďam použít změny a v původním listu se změny hned projeví :) aky jsem si s tím občas hrál *smich*
doplněno 30.06.13 08:34:

samozřejmě DÁM a TAKY :) jak se rozjedu na mobilu, je to jeden překlep za druhým *hi*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.