Pevný disk jako externí

Od: Datum: 18.06.13 13:19 odpovědí: 4 změna: 18.06.13 18:53

Dobrý den nedávno mi selhal pevný disk tak jsem si koupil nový no a ten starý mi tu jen leží zájimalo by mě když bych k němu koupil externí box fungoval by jako normální externí hdd?Když jsem naposledy použil disk v notebook tak se mi načetla jen černá obrazovka nic víc takže disk odešel nejspíše ůplně že?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 18.06.13 13:40

Pokud je disk funkční a koupíš k němu ext. box (nebo jen ´redukci´ na USB), bude fungovat jako běžný externí disk.

Pokud ale disk funkční není, externí box nepomůže.

..."se mi načetla jen černá obrazovka"... znamení co? - že na disku nebyl OS, že na disku nebyla data, že se nenačetl ani BIOS? - ideální by bylo připojit disk v jiném počítači jako ´druhý´ a pokusit se vytvořit a naformátovat na něm diskový oddíl.

doplněno 18.06.13 18:32:

Bmbx: Jasně - někdy stačí opravit nebo znovu vytvořit partition, někdy stačí i jen format - a disk může fachat dál - proto jsem se ptal na význam té "černé obrazovky".

Ohodnoceno: 2x

Od: bmbx®
Datum: 18.06.13 18:14

Není to tak jednoznačné kdy je disk opravdu nenávratně v háji, kolega mi přinesl ext. disk - točil se, ale po připojení do PC se neobjevil, vypadalo to že má nejlepší karieru za sebou. Po připojení přes USB adaptér se v počítači objevil a s ním i původní data, řeklo by se - aha - je špatný box, ale po naformátování a opětné vložení do boxu bylo vše O.K. a pokud vím tak bez problémů maká už několik let.

Ohodnoceno: 0x

Od: polominer
Datum: 18.06.13 18:44

Pojem černá obrazovka tím myslím že jsem zapnul notebook s tím diskem načetl se windows potom tam bylo varování že je disk v háji at zmáčknu F1 a potom místo normální plochy se načetla černá obrazovka a program Advanced SystemCare nic víc.

Od: mowla*
Datum: 18.06.13 18:53

Aha - pokud se z disku načetl o Win a teprve poté se objevila nějaká hláška a ještě k tomu ASC, pak disku jako takovému - pravděpodobně, vůbec nic není - mělo by stačit zformátovat, pro jistotu bych odstranil a znovu vytvořil diskový/é oddíl/y - a vesele jej používal dál, třeba jako ext. Případně - pokud jsi na něm ´měl´ nějaká data, můžeš jej zkusit do USB (v rámečku nebo na redukci) a nebo do jiného počítače připojit a data ještě stáhnout...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.